Çok ucuz fiyatlarla Diyarbakır Amasya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Diyarbakır’dan Amasya’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi ise aktarmalar dahil 6 saat 15 dakikadır.

[insert page=’amasyada-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Diyarbakır Amasya uçak bileti al!

Sizde Diyarbakır‘dan Amasya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Diyarbakır Amasya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Amasya’da nerelere gidebiliriz?

Diyarbakır Amasya Uçak Bileti
Diyarbakır Amasya Uçak Bileti

Anadolu’nun en eski uygarlıklarından biri olan Amasya‘nın tarihi binlerce yıl öncesine dayanıyor. Bir Karadeniz şehri olan Amasya, Kurtuluş Savaşının başlangıç temellerinin atıldığı yer olması ile de büyük bir öneme sahiptir. Aynı zamanda Osmanlı dönemindeki stratejik konumu için şehzadelerin eğitim almaları ve kendilerini yetiştirmeleri için gönderilen şehir, Osmanlı kültüründen kalma pek çok mimariye de ev sahipliği yapıyor. Mistik yapısı ile krallığa başkentlik yapan Amasya, ülkemizde görülmesi gereken illerden biridir.

Amasya Valisi Ziya Paşa tarafından 865 yılında yaptırılan Amasya Saat Kulesi, tarihinde 3 defa yıkılmış ve ardından yenisi inşa edilmiştir. Günümüzdeki saat kulesi ise 2002 yılında yapılmıştır. Kentin sembollerinden biri olan saat kulesi şehir merkezinde yer alır.

Taşova ilçesine 15 km mesafede yer alan Borabay Gölü, şehrin doğal güzelliğini yansıtan en güzel köşelerinden biridir. Denizden 800 metre yükseklikte bulunan Borabay Gölü, krater bir göl olma özelliğine sahiptir. Derinliği 25 metre olan göl, doğaseverlerin uğrak noktalarından biridir.

Kentin en güzel ve şirin yeri olan Yalıboyu, mimari dokuları ile Osmanlı dönemi izlerini taşıyor. Yeşilırmak sahil şeridinde yer alan Yalıboyu evleri günümüzde bar, restoran ve otel olarak işletiliyor. Muhteşem Yeşilırmak manzarasını izlerken kahvenizi yudumlayabileceğiniz Yalıboyu, gezginlerin gönlünü fethetmeyi başarıyor.

Diyarbakır Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Diyarbakır Amasya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’diyarbakir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Diyarbakır Havalimanı içinden de Diyarbakır Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’amasya-merzifon-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Diyarbakır Amasya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.