Çok ucuz fiyatlarla Diyarbakır Adıyaman uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Diyarbakır’dan Adıyaman’a en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 3 saat 50 dakikadır.

[insert page=’adiyamanda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Diyarbakır Adıyaman uçak bileti al!

Sizde Diyarbakır‘dan Adıyaman’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Diyarbakır Adıyaman uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Adıyaman’da nerelere gidebiliriz?

Diyarbakır Adıyaman Uçak Bileti
Diyarbakır Adıyaman Uçak Bileti

Tarihi oldukça eskilere dayanan Adıyaman, Doğu Anadolu Bölgesinin en turistik şehirlerinden biridir. ‘Vadi-i Leman’ olan isminin zamanla değişmesi sonucunda Adıyaman ismini alan şehrin anlamı ‘Güzel Vadidir’. Günümüze dek farklı medeniyetleri ağırlamış şehrin dört bir yanı tarihi eserler ile çevrilidir. Tarihinin yanı sıra aynı zamanda ülke turizminin son derece yoğun olduğu şehir, doğal güzellikleri ile de ön plana çıkmaktadır.

Şehirde gezilecek yerler arasında en başta gelen yer Nemrut Dağıdır. Ülkemiz açısında da son derece önemli olan bu doğal güzellik, Adıyaman’ın dünyaya açılan kapısıdır. Kahta ilçesinde yer alan Nemrut Dağı, Toros Dağlarının bir uzantısıdır. 2150 metre yüksekliğe sahip olan bölgede güneşin doğuşunu ve batışını izlemek doyumsuz bir zevk verir. 1988’den beri koruma altına altına Nemrut Dağı, milli bir parktır. UNESCO Dünya Mirası Listesinden bulunan bölge, muhteşem heykelleri ile görenleri cezbeden bir yapıya sahiptir. Türkiye’nin turizm bölgelerinden biri olan Nemrut Dağı, ülkemizde mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir.

Şehir merkezinde yer alan Adıyaman Kalesi, 25 metre yüksekliği ile eski bir höyük üzerine kurulmuştur. Bölgenin geçmişi için oldukça önemli yer kaplayan kale, şehirdeki tarihi en eski yerleşim yerlerinden biridir.

Diyarbakır Adıyaman uçak bileti fiyatları

Adıyaman seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Adıyaman seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Diyarbakır Adıyaman uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’diyarbakir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Diyarbakır Havalimanı içinden de Diyarbakır Adıyaman uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’adiyaman-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Diyarbakır Adıyaman uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.