Camel Beach olarak da anılan Deve Plajı, büyüleyici manzarası, durgun deniz ve ince sarı kumuyla kaplı plajıyla en çok tercih edilen Bodrum plajlarındandır.

Plajın etrafında Bodrum’un meşhur zambaklarını görebilirsiniz. Plajda aynı zamanda deve turları da yapılıyor. Akşam üstü sahilinde yürüyüp elinizde biranızı veya meşrubatınızı içerek güneşin batışını izlemenin keyfini yaşayacaksınız.

Develeriyle Ünlü Plajda Tatil Keyfi
Develeriyle Ünlü Plajda Tatil Keyfi

Denizi derin olmadığı için çocuklu aileler ve yüzmeyi çok iyi bilmeyenler içinde ideal bir yerdir. 100 metre ilerlediğinizde derinlik 1.7 metreyi geçmiyor. Yerli ve yabancı bütün turistlerin gelip konakladığı ve tekne turlarıyla yüzme molası verdiği plajlardandır. Burada her yıl deve güreşleri de yapılıyor.

Bodrum merkezde bulunan marinadan kalkan teknelerden birini arkadaşlarınızla birlikte özel olarak kiralayabilir ve Bodrum’un koylarını, plajlarını doyasıya gezebilirsiniz. Bodrum merkezle Deve Plajı arasındaki mesafe yaklaşık olarak 16 kilometredir. Plaja 25 dakika süreyle ulaşabiliyorsunuz.

Arkadaşlarınızla birlikte unutulmaz ve bol eğlenceli, macera dolu bir tekne turu yapabilirsiniz. Alt katında teknede hazırlanın menülerin tadına bakabilir, alkollü veya alkolsüz içecekler eşliğinde engin maviliğin üzerinde süzülürken keyifli sohbetlerinde mutluluğunu yaşayacaksınız. Teknenin üst katında müzik eşliğinde dans edebilir yorulduğunuzda kendinizi güneşin sıcaklığına bırakarak bronzlaşmanın huzurunu yaşayabilirsiniz.

Bodrum’a gelmişken merkezde bulunan Zeki Müren Müzesi’ni görmelisiniz. Sanatçının burada yaşadığı ve kullandığı eşyalarının, giysilerinin olduğu evini gezerken kimileriniz çocukluğunuza dönecek kiminiz de bu eşsiz sese sahip sanatçımızı yeni tanımanın şansına sahip olacaksınız. Sanatçının evinin en çok sevdiği bölüm olan terasında oturup Bodrum manzarasını izleyebilir, onun şarkılarını dinleyerek eşlik edebilirsiniz.

Bodrum her yıl ve her mevsim yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği dünyaca ünlü bir tatil destinasyonudur.

Deve Plajı’ndan döndükten sonra merkeze dönüp burada bulunan Barlar Sokağı’na gidebilir arkadaşlarınızla canlı müzik eşliğinde sabaha kadar eğlenebilirsiniz. Bodrum’dan ayrılmadan evvel çarşısında gezerek buraya özgü organik ve otantik ürünlerden kendiniz için alırken, sevdikleriniz içinde hediye olarak satın alabilirsiniz.
Bodrum diğer tatil yerlerine oranla farklı konseptlere dekora sahip, eğlence dolu plajlarıyla dikkat çekmektedir.

Dünyaca ünlü popüler isimlerin en çok tercih ettiği yer olan Bodrum’da geçireceğiniz zamanın hiç geçmesini istemeyeceksiniz.

 

[insert page=’istanbulda-yapilacak-seyler’ display=’content’]