Gaziantep’de bulunan ve bölge turizmi için önemli olan Delikli Tepe’nin turizme kazandırılması için hazırlıklar başladı. Delikli Tepe seyir terasının bölgenin önemli yerlerinden biri olacağı vurgulandı.

Delikli Tepe’nin Oğuzeli’nin tarihine ışık tuttuğunu vurgulayan Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, “İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) ile hayata geçireceğimiz bu proje ile ilçenin tarihi ve kültürel zenginliklerini turizme kazandıracağız” dedi. Proje hakkında Meclis Üyeleri’ne bilgi veren Başkan Kılıç, “Bu proje benim ve çalışma arkadaşlarımın çok keyif alarak hayata geçirdiği bir proje. Her şeyden önce Delikli Tepe Seyir Terası Projemiz ile Oğuzeli hak ettiği turistik değeri kazanacak. Bu vesile ile yatırımcıları bölgeye rahatlıkla çekebileceğiz. Böylece Oğuzelimiz turizm cenneti haline gelecek. Projemizin hayata geçmesi ile bölge alternatif ögeleri ve zengin tarihi kültürel yapısı ile turizmde yerini alacaktır.” dedi.

Proje kapsamındaki çalışmaya İpekyolu Kalkınma Ajansı katkıda bulunuyor. Delikli Tepe mevkiinde aktivite alanlarının olması ilçe ekonomisinede olumlu etkiliyeceği vurgulandı. Bununla birlikte geliri artacak olan vatandaşlarında yaşam kaitesinin yükseleceği öngörülüyor. Burada yapılacak olan Delikli Tepe Mesire alanının bölgeyi ilgi gören destinasyonlar arasına koyacağı belirtildi.

Tarihi ve kültürel yapısıyla dikkat çeken Gaziantep geleneksel mutfağıyla da yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken illerimizden biri. Bu projeyle birlikte şehrin Güneydoğu bölgesinin parlayan yıldızı olarak görüleceği tahmin ediliyor. Delikli Tepe’de yapılacak olan seyir terası ve mesire alanı çalışmaları devam ediyor.