Coronavirüs salgını nedeniyle alınan önlemler nedeniyle evde izolasyon devam ederken, evde aileleriyle zaman geçiren çocuklarda anne ve babalarıyla birlikte gezebilecekleri sanal müze turlarıyla keyifli zaman geçirebilirler.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılını virüs salgını nedeniyle evlerde kutlanacak. Aileler çocuklarıyla birlikte evlerinde bayramı kutlayabilirler.

Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına hediye ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coronavirüs salgını nedeniyle bu yıl evlerde kutlanacak. Aileler bu günde çocuklarıyla birlikte 14 sanal tur yaparak günlerini güzel geçirebilirler.

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Rahmi Koç Müzesi

Miniatürk

Oyuncak Müzesi

Zeugma Müzesi

Legoland

Disney World – Orlando Eğlence Bölgesi

National Museum

Nasa (Uzay Keşfi)

Ulusal Parklar

National Aquarium

Blenheim Sarayı

Cirque du Soleil

Linkleri müzelerin internet sitelerinden ulaşabilirsiniz.

Yaşanan coronavirüs salgını dünyada en çok ABD, İtalya, İspanya, İran, Çin, İngiltere, Fransa, Almanya, Irak, Türkiye ve Rusya. Türkiye’de en çok vaka görülen iller ise İstanbul, İzmir, Ankara, Zonguldak. İstanbul ve Zonguldak’a ise giriş ve çıkışlar yasaklandı. İstanbul’da haftaiçi yaşa bağlı olarak sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Bunun yanı sıra haftasonu 30 büyükşehirde ve Zonguldak’da sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Coronavirüs önlemleri kapsamında özellikle CHP’li belediyelerin önlemleri hızla sürüyor. İzmir’de Tunç Soyer durumu kötü olan ailelere koli yardımlarına bizzat kendisi de katılarak sürdürüyor. Ankara’da Mansur Yavaş halkın maskelere rahatlıkal ulaşması için maskematikler kurdurdu.