Çin Çin vizesine dair tüm bilmek istediklerinizi sitemizden bulabilirsiniz. Seyahate göre değişen 13 Çin vize türü bulunmaktadır. Bunlar amaca göre değişkenlik göstermektedir. Çin vizesi başvuru formu, gerekli fotoğraf özellikleri, belediye ya da şirket davetiye özellikleri sayfamızda mevcuttur. Ayrıca Çin vizesi için istenen ücret bedeli gibi detaylara da ulaşabilirsiniz. Çin vize işlemleri acentamız tarafından yapılmaktadır.

Çin Halk Cumhuriyeti’ne gidecek kişiler şayet bordo yani umuma mahsus pasaport sahibi iseler vizeye tabidirler. Yeşil, yani hususi, diplomatik ya da hizmet pasaportuna sahip kişiler ise Çin Halk Cumhuriyeti’ne seyahatlerinde 30 günlü bir vize muafiyetine tabidirler.

Çin Vize işlemleri

Çin Vize işlemleri
Çin Vize işlemleri

Çin Halk Cumhuriyeti vize işlemleri için İstanbul’a yakın illerdeki başvurular İstanbul’da yapılmalıdır. Bu iller arasında Yalova, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne, Balıkesir, Çanakkale, Kocaeli,  Manisa, İzmir, Aydın, Muğla, Isparta, Burdur, Antalya, Denizli, Uşak bulunmaktadır. Bu iller Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğunun yetki sınırlarındadır. Bu şehirlerden başvuru yapılacaksa mutlaka Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğuna yapılmalıdır. Eğer bu şehirler harici diğer şehirlerden başvuru yapılacaksa Çin Ankara Büyük elçiliğine yapılmalıdır. Çin vize işlemleri için bizi arayın.

Çin Halk Cumhuriyeti’ne ticari, turistik ya da aile ziyareti için giden bordo pasaport sahipleri vize için başvuruda bulunmalıdır. Hong Kong ve Makau’ya seyahat etmek isteyen vatandaşlarımızın vize almasına gerek yoktur. İlk defa Çin vizesine başvuracak kişiler tek ya da çift girişli vize talebinde bulunabilmektedirler. Tek girişlik vize için süre 3 aylık olmaktadır. Tek girişli bir vize sahibi iseniz 3 ay içerisinde Çin’e giriş yapıp 30 gün kalmanız mümkündür.

Hızlı ve Kolay Çin Vizesi

Çin vizesi değerlendirme komisyonu Ankara’daki Çin Büyükelçiliği ve İstanbul’daki Çin Başkonsolosluğu’ndadır. Vize başvuruları ise Çin temsilcilikleri tarafından yetkilendirilmiş acenteler vasıtası ile yapılmaktadır. Tatilcity.net aracılığı ile Çin vizesi almanız mümkündür. Yetkili acentelerden biri olan Tatilcity.net, Çin vizesi almanız konusunda gerekli desteği sizlere sağlamaktadır. Siz de Çin’e seyahat etmek istiyor ancak vize işlemleri ile ilgili detaylarla uğraşmak istemiyorsanız sitemizi ziyaret ederek form doldurabilir, Çin vizesi konusunda en hızlı şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Uzman kadromuz Çin vizesi ile ilgili tüm prosedürleri sizin için yerine getirmektedir. Çin vizesi için hemen sitemiz üzerindeki formu doldurup başvurunuzu yapabilirsiniz. Çin vize işlemleri yaklaşık bir ay sürmektedir.

Çin Vizesi Online Başvuru Formu

Error: Contact form not found.

Çin vize işlemleri için gereken evraklar ve başvuru prosedürü hakkında bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.