Cezayir Başkonsolosluğu hakkında bilgi verelim. Konsolosluk, yabancı ülkelerde bulunan ve ülkelerin her türlü çıkarlarını koruyan, diplomatik kategorisinde olmayan farklı resmi görevleri icra eden resmi dairelerdir. Cezayir Başkonsolosluğu ise İstanbul’un Şişli ilçesindedir. Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu, vize işlemlerinin yanı sıra Cezayir vatandaşlarının nüfus cüzdanı, doğum belgesi, pasaport gibi işlemlerini yerine getiren kurumdur.

Cezayir Başkonsolosluğu Görev Merkezi

İstanbul ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşları Cezayir vize ve diğer işlemler için İstanbul’daki Cezayir Başkonsolosluğu’na başvurabilirler. Ayrıca Cezayir vize başvurularını kabul eden vize merkezlerinden de Türk vatandaşları Cezayir vize başvuru işlemlerini tamamlayabilmektedirler.

Cezayir Vizesi

Cezayir Başkonsolosluğu
Cezayir Başkonsolosluğu

Cezayir’e seyahat etmek isteyen bordo yani umuma mahsus pasaportu bulunan vatandaşlar Cezayir vizesine tabidirler. Hususi, hizmet ya da diplomatik pasaportu olan vatandaşlar 90 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Ankara hariç Türkiye’nin tüm bölgelerinden vize başvurularını Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu kabul etmektedir.

Turistik gezi, ticari faaliyet ya da akraba ziyareti gibi Cezayir’e kısa süreli seyahat etmek isteyen vatandaşlar başvurularını İstanbul Başkonsolosluğuna yapabilirler. Cezayir vizesi almak isteyen vatandaşlarımıza Tatilcity.Net uzman kadrosu bu konuda yardımcı olmaktadır. Tüm evrak işlemleri listesi, evrak takibi, evrakların konsolosluğa gönderilmesi işlemleri yapılmaktadır.

Vize Formu Nedir?

Vize formu, Cezayir’e seyahat edecek kişiler hakkında gerekli olan bilgilerin toplanması amacı güdülerek hazırlanan bir formdur. Cezayir vize başvuru formu Türkçe ya da İngilizce doldurulabilir. İki nüsha şeklinde doldurulacak form ıslak imza ile imzalanmalıdır. Bu formlar ile şahsi kimlik bilgileri, aile bilgileri ve seyahat amacı gibi bilgiler de eklenecektir. Cezayir vize başvuru formu ile ilgili detaylı bilgi almak için Tatil City ile irtibata geçebilirsiniz.

Vize Ücreti Ne Kadardır?

Cezayir’e seyahat edecek vatandaşlar vize türüne, seyahat süresine ve tek girişli mi çok girişli mi olduğuna göre belirlenmiş olan bir ücret ödemek durumundadırlar. TatilCity.Net üzerinden yetkililerimize ulaştığınız takdirde Cezayir vizesi için gereken belgelerin listesi yanı sıra vize, seyahat amacı ve kalış süresine göre değişen ücretler hakkında da detaylı bilgi alabilirsiniz. Acentamız ucuz Cezayir vizesi aldığı için tercih edilmektedir.

Cezayir Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri Nedir?

Türkiye’deki Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu Pazartesi – Cuma günleri arasında saat 09.00 – 17:00 arasında hizmet vermektedir. Hem Türkiye hem de Cezayir’in resmi tatil günlerinde konsolosluk hizmete kapalıdır. Tüm vize işlemlerinizi sizin için Tatilcity.Net uzman kadrosu yapmaktadır. Siz de Cezayir vize işlemleri hızlı ve ekonomik bir şekilde tamamlamak istiyorsanız web sitemiz üzerinde yer alan formu doldurabilir ya da telefon ile arayarak irtibata geçebilirsiniz.

Cezayir vizesi başvuru formu

Error: Contact form not found.

  • Cezayir vizesi için gerekli evrakları öğrenmek istiyorsanız bizi arayabilirsiniz.