Çok ucuz fiyatlarla Çanakkale Van uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Çanakkale’den Van’a az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 3 saat 25 dakikadır.

[insert page=’vanda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Çanakkale Van uçak bileti al!

Sizde Çanakkale‘den Van’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Çanakkale Van uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Van’da nerelere gidebiliriz?

Çanakkale Van Uçak Bileti
Çanakkale Van Uçak Bileti

Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Van, nüfusu bakımından bulunduğu bölgenin en büyük ilidir. Aynı zamanda Van, bölgenin en gelişmiş ve en gözde şehridir. Dünya üzerinde yaşamın en eski uygarlıklara kadar dayandığı Van, günümüze kadar pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Tarihi güzellikleri ile olduğu kadar doğal bitki örtüsü ile de göz dolduruyor.

Urartu Kralı I. Sarduri tarafından M. Ö. 9. yüzyılda inşa edilen Van Kalesi, Tuşba ismi ile yıllarca Urartulara başkentlik yapmıştır. Van şehir merkezine yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta yer alan kale, şehrin simgelerinden biridir.Kalenin içinde bulunan I. Sarduri’ye ait Asur dilinde çivi yazılı kitabeler oldukça ilgi çekicidir. Aynı zamanda kalede Menua ve II. Sarduri kaya mezarları, Analı Kız Açıkhava Tapınağı, pek çok sur ve Sardur Burcu yer alıyor. Geçmişten günümüze korunarak gelmiş olan yapı, Van Evi’nin oldukça yakınında yer alır.

1643 yılında Mahmudi Süleyman tarafından yaptırılan Hoşap Kalesi ise Van’a 60 kilometre uzaklıktaki Gürpınar ilçesinde yer alıyor. Oldukça büyük olan kalenin içinde köy evleri, zindan ve mescit bulunuyor. Van’a ait özel yapıdaki bu eser, şehirde görülmeye değer noktalardan biridir.

Çanakkale Van uçak bileti fiyatları

Van seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Van seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Çanakkale Van uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’canakkale-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Çanakkale Havalimanı içinden de Çanakkale Van uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’van-ferit-melen-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Çanakkale Van uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.