Çok ucuz fiyatlarla Çanakkale Malatya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Çanakkale’den Malatya’ya az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 15 saat 15 dakikadır.

[insert page=’malatyada-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Çanakkale Malatya uçak bileti al!

Sizde Çanakkale‘den Malatya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Çanakkale Malatya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Malatya’da nerelere gidebiliriz?

Çanakkale Malatya Uçak Bileti
Çanakkale Malatya Uçak Bileti

Malatya gerek şehir merkezinde, gerekse çevresindeki doğal güzellikler ve tarihi yapıları ile oldukça ilgi çekicidir. Arslantepe Höyüğü, Türkiye’nin en büyük höyükleri arasında yer alır. Kara Kaya Barajının batı kısmında yer alan höyük, Orduzu’da bulunuyor. Bölgedeki kazılar ilk olarak 1932 yılında Fransızlar tarafından başlatılmıştır. 1960 yılında ise İtalyan ve Romalılar tarafından devam ettirilmiştir. Yapılan çalışmalar neticesinde iki aslan ve bir kral heykeli gün yüzüne çıkarılmıştır. Bu iki eser Ankara’da yer alan Anadolu Medeniyetleri Müzesinde sergileniyor. Bu iki önemli eserin yanı sıra bölgede kerpiç saray, metal eşyalar ve çok sayıda mühür baskıları ele geçirilmiştir. Arslantepe Höyüğü şehirde gezilmesi gereken yerler arasındadır.

Şehir merkezinde bulunan Yusuf Ziya Paşa Cami, 1793 tarihinde Yusuf Ziya Paşa tarafından yaptırılmıştır. Caminin mimarisi moloz taşlardan ve kesme taşlardan oluşuyor. Minaresi sonradan eklenen cami şehrin inanç turizmine oldukça katkıda bulunan mekanlarından biridir.

Türkiye’nin en büyük ikinci baraj olan Kara Kaya Baraj Gölü, şehrin kültür ve turizm bölgeleri arasında yer alır. Aynı zamanda ülkenin en uzun demir yolu köprüsü de baraj gölünün üzerinde yer alıyor.

Çanakkale Malatya uçak bileti fiyatları

Malatya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Malatya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Çanakkale Malatya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’canakkale-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Çanakkale Havalimanı içinden de Çanakkale Malatya uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’malatyada-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Çanakkale Malatya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.