Çok ucuz fiyatlarla Çanakkale Diyarbakır uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Çanakkale’den Diyarbakır’a az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 3 saat 20 dakikadır.

[insert page=’diyarbakirda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Çanakkale Diyarbakır uçak bileti al!

Sizde Çanakkale‘den Diyarbakır’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Çanakkale Diyarbakır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Diyarbakır’da nerelere gidebiliriz?

Çanakkale Diyarbakır Uçak Bileti
Çanakkale Diyarbakır Uçak Bileti

9 bin yıldır yaşamın kesintiye uğramadığı Diyarbakır, geçmişte kullanılan çok önemli ticaret yollarının üzerinde yer alıyor. Anadolu ve Mezopotamya kapılarını birbirine açan noktada bulunan şehir, tarihte Romalılara, Bizanslılara ve Osmanlılara ev sahipliği yapmıştır. Her bir noktası tarih kokan Diyarbakır’ın, ülkemiz turizmine katkısı da azımsanmayacak kadar fazladır. Kuş bakışı olarak ele alındığında bir kalkan balığını andıran Diyarbakır Surları, şehrin en önemli simgesidir. Çin Seddi’nden sonra dünyanın en uzun ikinci suru olan bu yapı, üzerindeki kabartmalar ve motifler ile de eşsizdir. Bölgede hüküm süren tüm medeniyetler tarafından oldukça önemli bir merkez olarak kullanılan şehrin surları aynı zamanda pek çok kültürün izini de barındırıyor. 82 burcu olan Diyarbakır Surları, 12 metre yüksekliğe sahiptir.

Şehrin, Osmanlıların eline geçmesinin ardından Sokulu Mehmet Paşa’nın oğlu Vezirzade Hasan Paşa tarafından yapılan Hasan Paşa Hanı, eski dönemlerde uzun bir süre tüccar hanı olarak kullanılmıştır. Restorasyon çalışmaları ile yenilenen ve düzenlenen han, günümüzde kültürel turistik mekanların arasında yerini alır. Sülüklü Han , Asur Kalesi, Diyarbakır Ulu Cami şehirde gezi listesine eklenmesi gereken tarihi kültürel değerler arasındadır.

Çanakkale Diyarbakır uçak bileti fiyatları

Diyarbakır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Diyarbakır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Çanakkale Diyarbakır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’canakkale-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Çanakkale Havalimanı içinden de Çanakkale Diyarbakır uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’diyarbakir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Çanakkale Diyarbakır uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.