Çok ucuz fiyatlarla Çanakkale Amasya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Çanakkale’den Amasya’ya az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 3 saat 25 dakikadır.

[insert page=’amasyada-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Çanakkale Amasya uçak bileti al!

Sizde Çanakkale’den Amasya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Çanakkale Amasya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Amasya’da nerelere gidebiliriz?

Çanakkale Amasya Uçak Bileti
Çanakkale Amasya Uçak Bileti

Anadolu’nun Türkleşmeye başlamadan önceki dönemleri için ve özellikle Osmanlı dönemi içi oldukça önemli bir yere sahip olan Amasya, tarihi ve kültürel açıdan olduğu kadar doğal güzellikleri ile de göz dolduran bir şehirdir. Özellikle şehir mimarisinin tipik bir Osmanlı sivil örneği olması doğrultusunda ilerleyen şehir, şirin görüntüsü ile görenleri kendine hayran bırakıyor.

Amasya’nın en güzel manzaralarından birine sahip olan Amasya Kalesi, Hititler döneminde yapılmıştır. Yeşilırmak’ın kenarında Harşena Dağına inşa edilmiş olan kale, uzun yıllar boyunca farklı medeniyetler tarafından kullanılmıştır. Köklü geçmişi olan kalenin günümüzdeki halini alması ise Osmanlı döneminde gerçekleşmiştir. Osmanlı için son derece önemli olan Amasya Kalesi, şehirde görülmesi gereken tarihi yerler arasındadır. Amasya Kalesinin oldukça yakınında bulunan Kral Kaya Mezarları, Harşena Dağının sarp kayalıklarına kurulmuştur.

Şehrin doğal dokusunu yansıtan Yedi Kuğular Kuş Cenneti, Amasyalıların huzur noktalarından biri haline gelmiştir. Doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz Yedi Kuğular, kuşların göç döneminde uğradıkları nadide bir bölgedir. Şehirde doğa yürüyüşü, bisiklet turu ve piknik için tercih edebileceğiniz bir başka nokta ise Borabay Gölü Tabiat Parkıdır.

Çanakkale Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Çanakkale Amasya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’canakkale-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Çanakkale Havalimanı içinden de Çanakkale Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’amasya-merzifon-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Çanakkale Amasya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.