Çok ucuz fiyatlarla Çanakkale Ağrı uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Çanakkale’den Ağrı’ya az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 3 saat 25 dakikadır.

[insert page=’agrida-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Çanakkale Ağrı uçak bileti al!

Sizde Çanakkale’den Ağrı’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Çanakkale Ağrı uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Ağrı’da nerelere gidebiliriz?

Çanakkale Ağrı Uçak Bileti
Çanakkale Ağrı Uçak Bileti

Ülkemizde adını Ağrı Dağı duyuran Ağrı, orman bakımından oldukça zayıf bir şehirdir. Buna rağmen taşıdığı pek çok kalıcı değer ile kültürel turizmin yoğun olarak yaşandığı şehirler arasında yer alır.

Doğubayazıt ilçesinde bulunan Urartu kalesinin, bölgede hakimiyetini uzun yıllar boyunca devam ettiren Urartular tarafından yapıldığı biliniyor. Kalede antik çağlardan kalma pek çok eser bulunuyor. Yapım tarihi tam olarak bilinmeyen Urartu Kalesi, kayalıkların üzerine inşa edilmiştir.

İshak Paşa ve oğlu Mehmet Paşa zamanında yapımına başlanan İshak Paşa Sarayı 1784 yılında tamamlanmıştır. Sarayın en büyük özelliği ise İstanbul’daki Topkapı Sarayı dışında Türkiye’deki en büyük teşkilatlı ikinci saray olmasıdır. Rivayete göre Ağrı’ya gelip de İshak Paşa Sarayı’nı görmeden dönen, gelip onu görmeden ölmezmiş. Turistik açıdan Türkiye’de oldukça ilgi gören İshak Paşa Sarayı adını dünya çapında duyurmuş bir eserdir.

Şehirde bir başka yapı ise çok eski zamanlarda yapılmış olan Hamur Kümbetidir. Hamur Kümbeti, Osmanlı’daki türbe mimarisinin ülkemizdeki en güzel örneklerinden biridir. Ağrı Dağı, Meya Mağarası, Buz Mağarası ise şehirde görülmesi gereken yerler arasındadır.

Çanakkale Ağrı uçak bileti fiyatları

Ağrı seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Ağrı seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Çanakkale Ağrı uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’canakkale-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Çanakkale Havalimanı içinden de Çanakkale Ağrı uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’ahmed-i-hani-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Çanakkale Ağrı uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.