Çok ucuz fiyatlarla Bursa Ankara uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Bursa’dan Ankara’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 55 dakikadır.

[insert page=’ankarada-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Bursa Ankara uçak bileti al!

Sizde Bursa’dan Ankara’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Bursa Ankara uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Ankara’da nerelere gidebiliriz?

Bursa Ankara Uçak Bileti
Bursa Ankara Uçak Bileti

Oldukça yüksek bir nüfusa sahip olan Ankara, Türkiye’nin en büyük ve kalabalık 2. şehridir. Başkent Ankara, özellikle Cumhuriyetin ilk yıllarına ait pek çok ana tanıklık etmiştir. Gezerken bilgileneceğiniz şehirde ilk durağınız Anıtkabir olmalıdır. Anıttepe’de bulunan gözlem evi eskiden Rasattepe olarak adlandırılıyordu. Anıtkabir’in yapım aşamasına geçilmek için 47 projenin katıldığı bir yarışma düzenlenmiştir. Aralarından Prof. Dr. Emin Onat ve Doç Dr. Ahmet Orhan Arda’nın sunduğu proje Anıtkabir için en uygunu görülmüştür. Ülkemizin en önemli yapılarından olan Anıtkabir’in yapımı 1944 ve 1953 yılları arasında tamamlanmıştır. Anıt, 2. Ulusal Mimarlık Döneminin en önemli eseridir.

Ankara Etnografya Müzesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilk defnedildiği yerdir. Selçuklu mimarisini yansıtan eser, günümüzde kronolojik sıra ile Anadolu’nun çeşitli medeniyetlerine ait kültürünü yansıtan eserler ile doludur. Müzede Selçuklu döneminin yanı sıra, Osmanlı döneminden de el yazmaları bulunuyor.

Günümüze dek çeşitli uygarlıklar tarafından kullanılan Ankara kalesi oldukça önemli bir tarihe sahiptir. Hem savunma, hem de yerleşim merkezi olarak kullanılan kalenin yapım tarihi tam olarak bilinmiyor. Özellikle yaz mevsiminde kale, çeşitli faaliyetler için aktif olarak kullanılıyor.

Bursa Ankara uçak bileti fiyatları

Ankara seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Ankara seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Anadolu Jet uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Bursa Ankara uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’bursa-yenisehir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Bursa Yenişehir Havalimanı içinden de Bursa Ankara uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’esenboga-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Bursa Ankara uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.