Çok ucuz fiyatlarla Bursa Amasya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Bursa’dan Amasya’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 7 saat 15 dakikadır.

[insert page=’amasyada-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Bursa Amasya uçak bileti al!

Sizde Bursa’dan Amasya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Bursa Amasya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Amasya’da nerelere gidebiliriz?

Bursa Amasya Uçak Bileti
Bursa Amasya Uçak Bileti

Kültürel turizm açısından ülkemizde oldukça önemli bir yer tutan Amasya, doğal güzelliklerin ve tarihin bir arada olduğu şehirlerden biridir. Eski dönemlerde oldukça nitelikli sanatkarlar, şairler, bilim insanları yetiştirmiş olan Amasya, ilginç şehir yapısı ile dikkat çeker. Osmanlı döneminde şehzadelerin eğitim görmeleri için Amasya’ya gönderilmesinden dolayı kent eski dokusunu hala muhafaza eder.

Amasya’nın en çok bilinen özel bir mağarası olan Aynalı Mağaranın ilginç bir hikayesi de vardır. Kızını evlendirmeyi düşünen kral, dört bir yana bu haberin duyurulmasını ister. Kızının güzelliğini görüp de bu güzelliğe dayanabilecek kişilerin gelmesi için emir verilir. Dünyanın en zenginleri, vezirler, şehzadeler, bilginler sırayla gelir. Fakat kıza talip olmak için gelen herkes kızın büyüleyici güzelliğinden ötürü henüz peçesini açamadan düşüp bayılır. Bir gün uzak bir diyardan şansını denemek isteyen fakir ve yiğit bir delikanlı gelir ve kızın peçesini açar. Bu anda etrafta büyük bir aydınlanma ve ateş olur. İki gencin cesedi ortada kül olmuştur. Bu iki genç Aynalı Mağara da iki ayrı odaya defnedilir. Aynalı Mağara, görülmesi gereken yerler arasındadır.

Amasya Yalıboyu, yeşilırmak sahili boyunca bulunan geleneksel Osmanlı evlerine verilen isimdir. 19. yüzyıl sivil mimari özelliğini taşıyan evler, şehrin en güzel yüzüdür.

Bursa Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Anadolu Jet uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Bursa Amasya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’bursa-yenisehir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Bursa Yenişehir Havalimanı içinden de Bursa Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’amasya-merzifon-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Bursa Amasya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.