Botsvana vizesi için bütün işlemleri gerçekleştiririz. Botsvana vize işlemleri tamamlanır. Ucuz Botsvana vizesi için bizi arayın.

Botsvana, Afrika kıtasının güneyinde bulunan bir devlet olmakla birlikte kuzey batısında Nambiya, güneyinde ise güney Afrika Cumhuriyeti, kuzeyinde Zambiya ve kuzey doğusunda Zimbabwe yer almaktadır. En geniş yeri doğudan batıya, güneyden kuzeye ortalama 933 kilometredir. Botsvana’ya seyahat etmek isteyen vatandaşlarımız, Botsvana vizesi ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için firmamızı arayabilirler.

Ucuz Botsvana vizesi almak isteyenler..

Botsvana’da ülke genellikle yayladan oluşmaktadır. Doğuya gittikçe yükselen kısımlarındaki ortalama yüksekliği 1000 metre olmakla beraber batı tarafları 55 metre dolaylarındadır. Ülkenin batı bölümünü meşhur Kalahari Çölü kaplamaktadır. En önemli akarsuları arasında Chobe ve Okowango vardır. Angola’da doğan bu nehirler daha sonra buraya gelirler. Diğer bir önemli olan gölü Makarikari doğu kesimde yer alır.

Ucuz Botsvana Vizesi
Ucuz Botsvana Vizesi

İklim olarak Botsvana kuru ve sıcak bir iklime sahiptir. Ülkenin doğusunda senelik yağış 650 mm olmakla beraber batısında ise 252 mm ortalamasındadır. Sıcaklık olarak en çok kasım-mayıs ayları olarak yoğunluk vardır. Şubat ayı sıcakların en tavan yaptığı ay olarak bilinmektedir.

Botsvana bitki örtüsü anlamında oldukça zayıf bir tablo çizer. Ancak madenleri ve yabani hayvanları bakımından da bir o kadar zengindir. Büyük alanı çöllerle kaplı ülkede akasya ağaçları ve dikenli bitkilerle sıklıkla karşılaşılır. Fil, beyaz karınca, çekirge, zehirli yılan, zürafa, ceylan, aslan, leopar, gergedan en çok rastlanan hayvanlar arasındadır. Maden açısından elmas, altın, kireçtaşı, demir, kömür, niel ve bakır bakımından zengindir.

  • Web sitemiz uçak bileti konusunda da ekonomik çözümler sunar.

Ülkenin kuzeybatısı ile kuzeydoğusu nüfus bakımından en çok yerleşim olan yerlerdir. Bantu kabilesi nüfusun neredeyse yüzde 90’lık bir kısmını teşkil eder. Çok sayıda Avrupa ve Asyalıya ev sahipliği yapmaktadır. Avcılık ve hayvancılık halkın geçimlerini sağlamadaki birincil faktörüdür. Tarım ise dar bir alanda yapılabilmektedir.

Tarım, alanların fazla verimli olmamasından ötürü kısıtlı yapılmakta bu nedenle hayvancılığa ağırlık verilmektedir. Madencilik, son zamanlarda yeraltı kaynaklarının işlenmesi ile birlikte ekonomiye ciddi bir katkı sağlamaya başlamıştır.

Botsvana vize işlemleri

Botsvana’ya gitmek isteyen vatandaşlarımız Botsvana vizesi hakkında detaylı bilgiyi firmamızı arayarak alabilirler. Diğer tüm ülkelerde olduğu gibi Botsvana vize işlem sürecinde de tüm vatandaşlarımıza hizmet vermekteyiz. Detaylı bilgi için firmamız yetkilileri ile irtibata geçebilir, işlem sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Botsvana vizesi başvuru formu

Error: Contact form not found.

  • Botsvana vizesi için gerekli evrakları öğrenmek istiyorsanız bizi arayabilirsiniz.