Balkan Yarımadasının kuzeybatısında, Güneydoğu Avrupa’da yer alan Bosna Hersek, güneybatıdan Adriya Denizi, kuzey ve batısında Hırvatistan, doğusunda ise yeni Yugoslavya (Sırbistan ve Karadağ) ile çevrilidir. Başkenti Saraybosna olan ülkeye seyahat etmek isteyen vatandaşlarımız Bosna Hersek vize işlemlerine dair gerekli bilgiyi firmamızı arayarak alabilirler. Bosna Hersek vizesi için bütün işlemleri gerçekleştiririz. Bosna Hersek vize işlemleri tamamlanır. Ucuz Bosna Hersek vizesi için bizi arayın.

Ucuz Bosna Hersek vizesi almak isteyenler..

Balkanlar’a özgü sert karasal iklim ülkenin büyük bölümünde görülmektedir. Ancak buna karşın batısında mevcut olan Adriya Denizi kıyıları Akdeniz iklimi etkisindedir. Ülkenin iç kesimlerinde kış ayları kar yağışlı ve sert geçmekle birlikte, kıyı kesimlerinde ise yağışlı ve ılıman bir iklim görülmektedir.

Ucuz Bosna Hersek Vizesi
Ucuz Bosna Hersek Vizesi

Ülke topraklarının dörtte biri elverişli ekili alanlar ile yarısı ormanlarla kaplıdır. Otlaklar ise geriye kalan kısımları oluştururlar. Çam, kayın ve meşe ağaçlarından oluşan ormanlık alanlar ülkenin orta ve doğu kesiminde uzanır. Doğal hayvan varlığı ise Balkan Yarımadası’na özgü olmakla birlikte bu bölgede kendisine yer bulmaktadır.

Hersek’in Neretva Bölgesi’nde yetiştirilen tütün ile arpa, yulaf, buğday ve mısır tarım ürünlerinin başlıcalarıdır. Dışsatım bakımından erik rakısının yapımında kullanılmakta olan ve Bosna’nın kuzeyindeki meyve bahçelerinde yetiştirilen erik başlıca üründür. Hersek’te uzanan üzüm bağları ise şarap yapımında kullanılmaktadır. Ormancılık ve küçübaş hayvancılık da geçim kaynakları arasında yer almaktadır.

Ülkedeki yeraltı zenginleri de büyük önem taşımaktadır. Mostar yakınlarında ve Başkent Saraybosna’da kömür elde edilirken, Vareş ve Lyubija’da demir, bunlar haricinde farklı yörelerde ise civa, bakır, gümüş, kurşun ve manganez yer almaktadır. Turistik açıdan Bosna Hersek’te görülmesi gereken önemli yerler de bulunmaktadır. Bunlar arasında; Kravice Şelaleleri, Mostar Köprüsü, Gazi Hüsrev Bey Camii, Başçarşı, Sutjeska Ulusal Parkı, Sebil, Saraybosna Tüneli, Bosna Hersek ulusal Müzesi, Igman, Ars Aevi sayılabilmektedir.

Bosna Hersek vize işlemleri

Bosna Hersek’e gitmek isteyen vatandaşlarımız Bosna Hersek vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için firmamızı arayabilirler. Diğer tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi Bosna Hersek vize işlemlerine dair tüm desteği firmamız sağlamaktadır. Vize işlemlerine dair aklınıza takılan tüm soruları firmamız yetkilileri ile paylaşabilir ve vize işlemlerinizi en hızlı şeilde tamamlayabilirsiniz.

Bosna Hersek Vizesi Başvuru Formu

Error: Contact form not found.

  • Bosna Hersek vizesi için gereken evrakları öğrenmek isteyenler bizi arayabilir.

TatilCity.NET ucuz Bosna Hersek vizesi alıyor.