Bolivya’ya gitmek isteyen vatandaşlarımızın Bolivya vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Bolivya vizesi için bütün işlemleri gerçekleştiririz. Bolivya vize işlemleri tamamlanır. Ucuz Bolivya vizesi için bizi arayın.

Güney Amerika’da yer alan Bolivya, güneyden Arjantin ve Paraguay, doğu ve kuzeyden Brezilya, batıdan Peru ve Şili ile çevrelenmiş olup deniz ile herhangi bir bağlantısı bulunmamaktadır.

Ucuz Bolivya vizesi almak isteyenler..

Bolivya’da farklı bir yapı söz konusudur ve bu farklı yapı üç büyük bölge ile açıklanabilir. Birincisi And Dağları bölgesidir ki sayısız kıvrım ve tepelerini örten karlar ile kaplıdır. Yükseliği 7000 metreye kadar uzanmaktadır. Altiplano Platosu Platosu ise Cordillera Occidental Dağları ile Cordillera Criental Dağları arasında yer almaktadır. Nüfusun çoğunluğu bu kesimde yaşamaktadır.

Ucuz Bolivya Vizesi
Ucuz Bolivya Vizesi

Tropik iklimin girişinde yer aldığından Bolivya’nın yüksek yaylaları ciddi derecede soğuklara neden olurken alt kısımlarda bunaltıcı bir sıcaklık hakimdir. Rüzgarların ve yağışın az olduğu bir bölge olan Altiplano bölgesinde yıllık sıcaklık ortalama 10 derece civarında seyreder.

İklim ve yüksekliğe göre bitki örtüsünde farklılaşmalar görülebilir. 4500 metre üzerinde genellikle ağaçsız alanlar bulunur ve buralarda bitkiye rastlanmaz. Altiplano bölgesinde diken ve yosunlu bitiler bulunduğu gibi kerestelik ağaçlar ve sert otlar yer almaktadır.

Ülkenin yarıdan fazlası yerli halktan oluşmaktadır. Üçte birlik bir kısmı “Cholos” diye tabir edilen beyaz ve yerli karışımı yani melezdirler. Altiplano bölgesinin bazı kesimlerinde ve vadilerde Aymarslar adı verilen önemli yerli grubu yaşar. Bolivya’da en çeşitli ve en renkli gelenek görenekleri olan topluluk Cholos kabilesidir.

Bolivya’da ekonomi madencilik üzerinden şekillenir. İspanyollar uzun bir müddet boyunca bakır, kalay, gümüş, gibi madenleri kendi ülkelerine taşımışlardır. Bolivya şu an için mineral bakımından ne zengin ülkeler arasındadır. 19. yüzyılın son çeyrek döneminde gümüş madenleri işletilmiştir. Kalay işletmeciliği ise 20. yüzyılın başlarında başlamış ve gümüşün yerini almıştır. Kalay ihraç bakımından Bolivya’nın en önemli kaynağıdır. Bu konuda dünyada iinci sırada yer almaktadır.

Bolivya vize işlemleri

Bolivya’ya seyahat etmek isteyen kişiler, Bolivya vize işlemleri hakkında detaylı bilgi için firmamızı arayarak gerekli bilgiyi edinebilirler. Diğer tüm ülkelerde olduğu gibi Bolivya vize işlemleri için de her türlü desteği firmamız vermekte ve bu konuda yardımcı olmaktadır.

Bolivya vizesi başvuru formu

Error: Contact form not found.

  • Bolivya vizesi için gerekli evrakları öğrenmek istiyorsanız bizi arayabilirsiniz.