Güzel olan her yere ulaşmak kolay olmuyor o yüzden bu koya geldiğinizde yolların bozukluğundan dolayı ulaşmanız zor olabilir ancak buraya geldikten sonra uzun ve zorlu yoldan geldiğinize değen bir yer olduğunu gördüğünüzde anlayacaksınız.

Bodrum’un en sessiz, saklı kalmış, büyüleyici koylarından olan Kargıcak Koyu bakir ve doğal haliyle yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çeken bir yer. Deniz berrak ve oldukça temiz bir o kadar da durgun tıpkı bir ayna gibi… denizin dibindeki rengarenk taşları ve balıkları görmeniz mümkün… Şayet arabanız yoksa buraya ulaşmanız bir hayli yorabilir sizi çünkü Bodrum’dan yaklaşık olarak 2 kilometre mesafe uzaklıkta bulunuyor.

Bodrum'un Issız Koyu
Bodrum’un Issız Koyu

Eski yıllarda buraya tekne turları düzünleniyormuş ancak gelen misafirlerin doğaya veridği zarar nedeniyle jandarma ekibi tarafından turlar düzenlenmemeye başlanmış. Aracınız varsa eğer çadırınızı çıkarıp burada bir kaç gün doğayla iç içe kalabilirsiniz. Akşamları mangal yakıp akşam yemeğinizi yiyebilir, çayınızı ya da kahvenizi içerek güneşin batışını izleyebilirsiniz. Burada kalmak isterseniz eğer tedarikli gelmenizde fayda var çünkü tesis, kafe, restoran gibi mekanlar bulunmuyor. O yüzden sandalyenizi, çadırınızı, termosunuzu, yiyeceğiniz mutlaka getirin.

Koyda kaldıktan sonra Bodrum merkeze otelinize doğru yol alabilir, akşamları canlı müzik eşliğinde sabaha kadar eğlenebilirsiniz. Sabahları teknelere binerek Bodrum’un bütün plajlarını görebilir, denizde yüzmenin ve güneşlenmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

Bodrum’da ekonomik olarak konaklayabileceğiniz bir çok tesis bulunuyor. Dilerseniz bungalov evlerde, butik otellerde ve pansiyonlarda kalabilirsiniz. Gezmeyi ve kültür turlarını seviyorsanız eğer pansiyon veya butik otelde kalmanız çok daha iyi olacaktır.

Bodrum, Antik Yunan başta olmak üzere Helenistik, Bizans, Roma başta olmak üzere bir çok uygarlık için önemli bir yer olmuştur. Büyük İskender’in almaya çalıştığı ancak alamadığı Halikarnassos olarak bilinen Bodru’a geldiğinizde mutlaka tarihi alanlarınıda gezmeli ve görmelisiniz. Zira burada attığınız her adımda eski dönemlere ait bir iz bulursunuz.

Bodrum’un en işlek caddelerini akşamları gezebilir ve buradaki mağazlardan alışveriş yapabilirsiniz. Bodrum denince akla dünyaca ünlü sandaletleri gelir. Bir çok popüler sinema filminde de bu sandaletler kullanılmıştır onlardan biri de Truva filmidir.

[insert page=’muglada-yapilacak-seyler’ display=’content’]