Bodrum dünyanın en popüler tatil destinasyonlarından biridir. Eşsiz koyları, plajlarıyla ünlü olan Bodrum yerli ve yabancı popüler isimlerinde tercih ettiği bir yerdir.

Bodrum’a 18 kilometre mesafede yer alan Yalıkavak ise eşsiz manzarası, doğası ve atmosferiyle en çok tercih edilen tatil beldelerindendir. Burası her mevsim yerli ve yabancı turistlerin geldiği tatil beldesidir.

Yalıkavak eski yıllarda sünger avcılığı ve balıkçılık yapılıyormuş daha sonraları ise turizme odaklı olarak değişmeye başlamış. Burası sessiz ve sakin bir belde…

Yalıkavak marinadan sabahın erken saatlerinde arkadaşlarınızla birlikte tekne kiralayıp bütün koyları ve plajları gezebilir, yüzmenin ve dalış yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Trekking, yürüyüş, yamaç paraşütü, rüzgar sörfü yapabilirsiniz.

Bodrum’un Cennetinde Eşsiz Bir tatil
Bodrum’un Cennetinde Eşsiz Bir tatil

Yeme-içme ihtiyacınızı ise Limon bölgesinde bulunan bütçenize uygun kafe ve restoranlarda giderebilirsiniz. Akşam saatlerinde marinada canlı müzik eşliğinde karnınızı doyurabilir, buz gibi köpüklü biranızı veya kırmızı şarabınızı yudumlayarak mehtabı izleyebilirsiniz. En lezzetli balık menülerinin tadına doyamayacak ve burada zamanın geçmesini hiç istemeyeceksiniz. Buraya gelmişken sahile yakın olan Kavaklı Köfteci’sine uğrayabilir köfte ve piyazın tadına bakabilirsiniz.

Buradaki yel değirmenlerini mutlaka görmeli güneşin battığı esnada fotoğraf çekebilirsiniz. Buradaki en eski değirmen 1859 yılında yapılmış ve buranın simgesi haline gelmiş.

Cenneti andıran güzellikteki Yalıkavak M.Ö. 2000 yılında kurulmuş. Burada Lelegler yaşamış. Bu yüzden kaya mezarları ve sur kalıntılarını görmeniz mümkün.

Tekne turuna katıldığınızda Tilkicik, Paşa ve Ağaçbaşı koylarını görebilirsiniz. Kudür yarımadasında mola verip yüzebilirsiniz. Sanatçılar Sokağı’na giderek buradaki galerileri gezebilirsiniz. Sahildeki restoranlarda rakı ve balık eşliğinde gün batımını izleyebilirsiniz.

Yalıkavak’ın en eski köyü Sandima Köyü’dür. Günümüzde sadece iki hane burada varlığını sürdürmektedir. Taş evleriyle dikkat çeken köy kayalık bir tepe üzerinde kurulmuştur. Bunun nedeni ise köylülerin korsanlardan saklanmasıymış. Bu tepe üzerinden Yalıkavak’ı panoramik olarak izleyebilir, bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Görmeniz gereken diğer köy ise Geriş köyüdür. Köyün özelliği ise koylarıdır. Burada yüzüp, güneşlenin keyfini yaşamayı unutmayın. Yalıkavak merkezde kendiniz ve sevdikleriniz için buraya özgü ürünlerden satın alabilirsiniz.

Bodrum’un en çok tercih edilen beldelerinden biri olan Yalıkavak, masmavi koyları ve büyüleyici manzarasıyla sizleri bekliyor.

muğla uçak biletiMuğla ucuz uçak bileti

Çok ucuz olan Muğla uçak bileti fiyatlarımız hem Dalaman uçak bileti hem de Bodrum uçak bileti için geçerlidir! Çok ucuz fiyatlarla Muğla otelleri de bu sitede.

Muğla’da yapılacak şeyler

Muğla’ya gitmek istiyorsunuz. Zira, Fethiye, Marmaris, Bodrum gibi dünyaca ünlü yerlerin sınırları içinde olduğu bu şehre gitmeyi herkes ister.  Çok detaylı Muğla gezi rehberi sizler için hazırlandı.

Gezi Rehberleri

Bodrum gezi rehberi
Dalaman gezi rehberi

Otobüs Bileti Kestiğimiz Şehirler