Coronavirüs tedbirleri kapsamında yoğun bir şekilde mücadele eden ve şartları giderek zorlaşan sağlık çalışanlarına otellerden destek gelmeye devam ediyor. Bodrum’da bulunan üç otel sağlık çalışanlarına tahsis edildi.

Sağlık çalışalanlarının daha iyi imkanlarda dinlenebilmeleri ve ailelerini salgından korumak için Bodrum merkezde bulunan üç otel tahsis edildi.

CHP’li Belediye Başkanı AHmet Aras ve turizmcilerin girişimiyle üç ote, Bodrum Devlet Hastanesi ve özel bir hastanede çalışan sağlık çalışanlarına ücretsiz olarak verildi.

Sağlık emekçilerinin daha iyi şartlarda dinlenmesi için ve virüsün ailelerine bulaşmaması için tahsis edilen oteller belediye ekipleri tarafından dezenfekte edildi. Bodrum Belediyesi üç otelde kalan sağlık emekçilerinin sabah ve akşam yemeklerini de karşılıyor.

 CHP Belediye Başkanı Ahmet Aras yaptığı açıklamada, “ülkemizin zor günlerden geçtiğini belirten Aras, “Hayat kurtarmak için büyük bir risk özveriyle çalışan sağlık personelinin çabalarını görmezden gelemeyiz. Onların ve ailelerinin sağlığını korumak adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu çabamıza destek veren ve otellerini, hiçbir karşılık beklemeden sağlıkçılarımızın hizmetine sunan turizmcilere de ayrıca teşekkür ediyorum. Bu günlerin üstesinden birlik, beraberlik ve dayanışmayla geleceğiz” dedi.

Aralık ayında ortaya çıkan ve dünyayı esir alan covid-19 virüsü nedeniyle başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere, İtalya, İspanya, Çin, İngiltere, Almanya ve bir çok ülkede binlerce kişi hayatını kaybetti. Dünyanın bir çok ülkesinde sokağa çıkma yasakları sürerken Türkiye’de karantina önlemleri alınmaya devam ediyor.