Yazın ve kışın ayrı güzel olduğu Ege’nin incisi İzmir, Türkiye’de yıl boyunca yerli ve yabancı turistin eksik olmadığı önemli bir turizm destinasyonudur. Sıcakkanlı insanları, şehir kültürleri, yereli ile sentezlenen modernleşmiş dünyası eşliğinde eğlenceli bir kent hayatına sahip olduğu görülen İzmir, yediden yetmişe tüm yaş grupları için tam bir kaçış noktasıdır. Bugün sahip olduğu tüm eşsiz güzellikleri ile bir dünya şehri olan İzmir, gezilip görülecek yerler bakımından oldukça zengindir.

Bir Dünya Şehri İzmir
Bir Dünya Şehri İzmir

Şehrin adı ve tarihi ile bütünleşen bir görüntü çizen Konak Meydanı yılın dört mevsimi de insan kalabalığının eksik olmadığı yerlerin başında gelir. Şehrin simgesi olan İzmir Saat Kulesi şüphesiz ki kente gelen seyahatseverlerin ilk uğrak noktasıdır. Yüzyıllar boyunca farklı medeniyetlerin ufak ufak elinin değdiği yapı, günümüzde hala tüm gösterişi ile görenleri cezbeden bir güce sahiptir. Buranın tozunu attıktan sonra varın gelin şehrin her daim dinamik taşı olan noktasına uzanalım.

Her gün şehrin kepenklerini en geç kapatan mekanları ile İzmir’in gözde semti olan Bostanlı, özellikle son yıllarda artan popülaritesi ile daha da hareketlendi. Karşıyaka’nın en kalabalık bölgesi olarak gün boyunca rağbet gören Bostanlı bu ilgiyi fazlasıyla hak ediyor. Önceleri yalnızca nezih bir yerleşim merkezi olarak tercih edilen bölge, renkli ve eğlenceli kafeleri, barları, gecenin sonunu bekleyen restoranları, sokağında eksik olmayan insanı ile farklı bir dönüşüme şahit oldu.