Çok ucuz fiyatlarla  Bingöl Hakkari uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Bingöl’den Hakkari’ye en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 7 saat 20 dakikadır.

[insert page=’hakkaride-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Bingöl Hakkari uçak bileti al!

Sizde Bingöl‘den Hakkari’ye gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Bingöl Hakkari uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Hakkari’de nerelere gidebiliriz?

Bingöl Hakkari Uçak Bileti
Bingöl Hakkari Uçak Bileti

Ülkemizin en doğu ucunda yer alan Hakkari, günümüze kadar farklı uygarlıkların eline geçmiştir. Urartu, Pers, Arap, Hurri ve Osmanlı egemenlikleri altında kalan şehir, içinde birbirinden farklı kültür ve medeniyetlere ait pek çok küçük kalıntı barındırır. Coğrafi yapısından dolayı çok sayıda kalıcı mimari esere sahip olmayan Hakkari’de öncelikle gidilmesi gereken yerlerin başında Cennet Cehennem Vadisi gelir. Şehir merkezine 45 kilometre uzaklıkta bulunan vadi, 3500 rakımlıdır. Dört mevsiminde ayrı güzel olduğu oluşum, doğa sporlarına da oldukça elverişlidir. Dağ sporları, kamp, doğa yürüyüşü, kaya tırmanışı gibi pek çok aktiviteden yararlanabilirsiniz.

1700-1701 yıllarında Hakkari yöneticilerinden İzzeddin oğlu İbrahim Bey tarafından yapılan Meydan Medresesi, günümüze sağlamlığını koruyarak ulaşmıştır. Hakkari’nin tek anıt yapısı olan Meydan Medresesi, avlulu ve iki katlıdır.

Hakkari’nin yüksek ve engebeli dağları arasında sarp kayalıklara kurulu olarak yer alan Taş Köprü’nün, 19. yüzyıla ait olduğu bilinir. Yolu eğimli olan köprü, tek gözlü ve 21 metre yüksekliktedir.

Hakkari Peribacaları veya Vanadokya olarak bilinen bölge, volkanik Yiğit Dağının püskürttüğü kayaçların, rüzgarın ve yağmur sularının aşınması ile ortaya çıkmıştır.

Bingöl Hakkari uçak bileti fiyatları

Hakkari seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Hakkari seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Bingöl Hakkari uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’bingol-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Bingöl Havalimanı içinden de Bingöl Hakkari uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’selahaddin-eyyubi-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Bingöl Hakkari uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.