Çok ucuz fiyatlarla Bingöl Diyarbakır uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Bingöl‘den Diyarbakır‘a her gün en az üç uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi ise aktarmalar dahil 7 saat 15 dakikadır.

[insert page=’diyarbakirda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Bingöl Diyarbakır uçak bileti al!

Sizde Bingöl‘den Diyarbakır gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Bingöl Diyarbakır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Diyarbakır nerelere gidebiliriz?

Bingöl Diyarbakır Uçak Bileti
Bingöl Diyarbakır Uçak Bileti

Diyarbakır 9 bin yıl öncesinden gelen köklü bir geçmişe sahiptir. Sadece Türkiye tarihinde değil; Roma, Bizans ve Osmanlı’nın elinde harmanlanan şehir, bünyesinde farklı medeniyetlere ait pek çok kalıntı gizler.

Diyarbakır Surları, Çin Seddi’nden sonra dünyanın ikinci en büyük surlarına sahiptir. Üzerindeki kabartma ve motiflerden de anlaşıldığı üzere Diyarbakır Surlarında birçok medeniyetten izler vardır. 82 burca sahip surlar, 12 metre yüksekliğinde ve 100 metre uzunluğundadır. Kentin en ilginç yapıları arasında yer alan Diyarbakır Surları görülmeye değer bir eserdir.

Eski adı ile Mar Toma Kilisesi, günümüzdeki adı ise Ulu Cami, Diyarbakır’ın 639’da İslam orduları tarafından ele geçirilmesi ile birlikte camiye çevrilmiştir. Cami, İslam dünyasının 5. Harem-i Şerifi olarak kabul edilmektedir. Diyarbakır Ulu Cami, Anadolu’nun en eski camisi özelliğine sahiptir.

Asurlular tarafından yapılan Asur Kalesi, kentin en ilginç yapıları arasındadır. Bu tarihi varlık ana kayanın oyulması ile elde edilmiştir. İçinde tüneller bulunan kale, değişik bir mimariye sahiptir. Aynı zamanda kalede bulunan krallara ait kaya mezarları da farklı bir yerleşkeye sahiptir.

Bingöl Diyarbakır uçak bileti fiyatları

Diyarbakır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Diyarbakır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Anadolu Jet uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Bingöl Diyarbakır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’bingol-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Bingöl Havalimanı içinden de Bingöl Diyarbakır uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’diyarbakir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Bingöl Diyarbakır uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.