Çok ucuz fiyatlarla Bingöl Amasya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Bingöl’den Amasya’ya en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 23 saat 50 dakikadır.

[insert page=’amasyada-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Bingöl Amasya uçak bileti al!

Sizde Bingöl‘den Amasya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Bingöl Adana uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Amasya’da nerelere gidebiliriz?

Bingöl Amasya Uçak Bileti
Bingöl Amasya Uçak Bileti

Amasya, köklü geçmişi ile eski uygarlıklar için önemli bir yerleşim yeridir. Özellikle Osmanlı döneminde stratejik olarak oldukça önemlidir. Şehir XVI. yüzyılın sonlarına kadar Osmanlıların doğu sınırını korumada ve İslamiyetin yayılmasında bir merkez durumundadır. Aynı zamanda Amasya, şehzadelerin sancakbeyi olarak tayin edildiği ve şehzadelerin eğitim gördüğü bir merkezdi. Bu nedenle şehir pek çok tarihi yapıya şahitlik eder.

Aynalı Vadi Amasya’da en özel mağaralardan biridir. Ayrıca rivayete göre zamanında kralın kızının hikayesine eşlik eden mağara, muazzam yapısı ile rotanızı çevireceğiniz tarihi mekanlar arasındadır.

Amasya Kalesi, Hititler zamanında Harşena Dağının eteklerine inşa edilmiştir. Yeşilırmak’ın kenarında bulunan kale Osmanlılar tarafında kullanılmıştır. Günümüzdeki görüntüsünü de aynı şekilde Osmanlı döneminde almıştır. Amasya Kalesinin yakınında bulunan ve Harşena Dağı yamaçlarında kurulu olan Kral Kaya Mezarları, şehirde önemli tarihi yapılar arasındadır. Dik kayalıklar üzerine yapılmış olan kral mezarları, oldukça büyüktür ve taşlarla oyulmuştur.

Yedi Kuğular Kuş Cenneti, Amasya’nın doğal güzellikleri arasında yerini alır. Hoş bir manzaraya ev sahipliği yapan bu doğa harikası yer şehirde huzurun başkentlerinden biridir.

Bingöl Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Bingöl Amasya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’bingol-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Bingöl Havalimanı içinden de Bingöl Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’amasya-merzifon-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Bingöl Amasya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.