Belarus’un resmi ismi Belarus Cumhuriyetidir ve eski bir SSCB ülkesidir. Güneyde Ukrayna, doğuda  Rusya, kuzeyde Letonya, kuzeybatıda Litvanya, batıda Polonya komşularıdır. Minsk şehri başkentidir. Doğu Avrupa’da yer alan ülkeyi ziyaret etmek için Belarus vize işlemlerini tamamlamak gerekmektedir. Belarus vizesi için bütün işlemleri gerçekleştiririz. Belarus vize işlemleri tamamlanır. Ucuz Belarus vizesi için bizi arayın. TatilCity.NET

Ucuz Belarus vizesi almak isteyenler..

Aynı blokta yer alan diğer ülkelere oranla Moskova Hükümetine en yakın olan ülkedir. 1991 senesinde Sovyetler Birliği’nin dağılması ile bağımsızlığını ilan etmiştir. Zaman ilerledikçe dünyaya kendisini kabul ettiren ülke liberal dünyanın bir parçası haline gelmiştir.

Ucuz Belarus Vizesi
Ucuz Belarus Vizesi

Denize kıyısı olmayan bir Avrupa ülkesi olan Beyaz Rusya geniş bataklık arazilerine sahiptir. Ancak buna rağmen toprakları düz şekilde konumlanmaktadır. 2005 yılında Birleşmiş Milletler tarafından yapılan bir incelemeye göre ülkenin yüzde 40’lık bir bölümünü ormanlıklar oluşturmaktadır.

Belarus’ta bir çok dere olmakla beraber 11.000 adet göl barındırmaktadır. Neman, Pripyat ve Dinyeper nehirleri ülkenin topraklarından geçen üç tane büyük nehirdir. Dinyeper ise, güneye doğru Karadeniz’e, Pripyat doğuya, Neman, batıya doğru Baltık Denizi’ne akmaktadır.

Ucuz Belarus Vizesi

En alçak noktası Neman Nehri’nde bulunan 90 metre yükseklikte bir nokta olmakla beraber Belarus’un en yüksek noktası, 345 metre yükseklikteki Dzyarjınskaya Hara (Dzyarjınsk Tepesi)’dir. 160 metre rakımı söz konusudur. Ortalama Ocak ayındaki ısı derecei -6 civarındadır. Yazlar ise ortalama 18 derecelik ılık bir iklimde geçer. Ülkede yıllı ortalama yağış 550 milimetreden 700 civarına dağılım göstermektedir.

Ukrayna ve Polonya taraflarından 6. ve 8. yüzyıllar arası gelen Beyaz Ruslar’ın ataları olan İslav kavimler, bu topraklara yerleşmişlerdir. Fin-Ugor ve Baltik kökenli bazı kavimler buralarda daha öncede yaşamış ırklar olup zamanla slavlaşmışlardır. Belarus isminde bir ülke 19. yüzyıla kadar yer almıyordu. Beyaz Rusya yönetimini Rusya, Batı ülkeleriyle kendi arasında tampon amaçlı kurmuştur. SSCB’nin dağılmasından sonra ise bağımsızlık ilan edilmiş oldu. Rusya’ya en yakın müttefik ülkesi Belarus’dur.

Belarus vize işlemleri

Belarus’a seyahat etmek isteyen vatandaşlarımız şayet bordo yani umumi pasaportları var ise vizeye tabidirler. Hususi, hizmet ve diplomatik pasaportu bulunanlar 90 güne kadar vizeden muaf tutulmuşlardır. Diğer tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi Belarus vize işlemlerinde de firmamız gerekli desteği sağlamaktadır. Ucuz Belarus vizesi alıyoruz. Vize başvurusu detaylarını öğrenmek için firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

Belarus Vizesi Başvuru Formu

Error: Contact form not found.

  • Belarus vizesi için gereken evrakları öğrenmek isteyenler bizi arayabilir.