Çok ucuz fiyatlarla Balıkesir Sivas uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Balıkesir’den Sivas’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi ise aktarmalar dahil 6 saat, 30 dakikadır.

[insert page=’sivasda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Balıkesir Sivas uçak bileti al!

Sizde Balıkesir‘den Sivas’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Balıkesir Sivas uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Sivas’ta nerelere gidebiliriz?

Balıkesir Sivas Uçak Bileti
Balıkesir Sivas Uçak Bileti

Sivas yüzölçümü olarak Konya’dan sonra Türkiye’nin en geniş ilidir. Eski dönemlerde İpek Yolu güzergahının geçtiği yerde konumlandırılması ve ünlü Kral Yolu’nunda geçtiği yerde olması sebebiyle pek çok tarihi esere sahiptir. Divriği Ulu Cami 1985 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne dahil edilmiştir.  Cami Anadolu Selçuklu Devletine bağlı Mengücek Beyliği döneminde inşa edilmiştir. Kapıları ve sütunlarında bulunan ince ve ayrıcalıklı işlemesi Tiflisli ve Ahlatlı ustaların elinden çıkmıştır. Evliya Çelebi Divriği Cami’den bahsederken ”Diller kısır, kalem kırıktır” demiştir. Caminin bir diğer özelliği ise binlerce motifin birbirinin benzeri bile olmamasıdır. Şifaiye Medresesi (Sivas Darüşşifası), Buruciye Medresesi, Çifte Minareli Medrese ve Gök medrese şehirdeki önemli dini mekanlar arasında yer alır.

19. yüzyılda yapılmış olan Taşhan, kentte görülmesi gereken yerler arasındadır. Kesme taştan yapılan bu eser iki katlıdır ve açık avlusu bulunur. Üç tane girişi bulunan Handa, dükkanlar boydan boya sıralanmıştır.

Mustafa Kemal ve temsil heyeti 1 Eylül ve 18 Aralık 1919 tarihleri arasında şehri ‘Milli Mücadele Karargahı’ olarak kullanmıştır. Sivas Kongre Binası Atatürk ve Etnografya Müzesi, dönemin önemli eserlerini sergilendiği yerdir.

Balıkesir Sivas uçak bileti fiyatları

Sivas seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Sivas seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Balıkesir Sivas uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’balikesir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı içinden de Balıkesir Sivas uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’sivas-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Balıkesir Sivas uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.