Çok ucuz fiyatlarla Balıkesir Diyarbakır uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Balıkesir’den Diyarbakır’a her gün en az üç bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi ise aktarmalar dahil 6 saat, 25 dakikadır.

[insert page=’diyarbakirda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Balıkesir Diyarbakır uçak bileti al!

Sizde Balıkesir‘den Diyarbakır’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Balıkesir Diyarbakır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Diyarbakır’da nerelere gidebiliriz?

Balıkesir Diyarbakır Uçak Bileti
Balıkesir Diyarbakır Uçak Bileti

Uzun ve köklü tarihi boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan Diyarbakır, geçmişte Romalıların, Bizanslıların ve Osmanlıların izleri ile doludur. Diyarbakır Surlarının, üzerindeki kabartma, motif ve kitabeler çeşitli uygarlıkların kalıntılarını taşır. Diyarbakır Surları Çin Seddi’nden sonra dünyanın en uzun surudur. 5100 metre uzunluğunda olan surlar, 12 metre yüksekliğindedir ve 82 burcu bulunur. Hasan Paşa Hanı Diyarbakır’ın Osmanlı’yı kuşattığı dönemlerde Sokollu Mehmet Paşa’nın oğlu Vezirzade Hasan Paşa tarafından yaptırılmıştır. Han, kentin en gözde yerleri arasındadır. Sülüklü Han, 1683 yılında Hanilioğlu Mahmut Çelebi ve kız kardeşi Atike Hatun tarafından yaptırılmıştır. Zamanında han içindeki kuyudan çıkarılan sülüklerin şifalı olduğuna inanılırmış. Bu nedenle adı Sülüklü Han olarak kalmıştır. Sülük Han günümüzde kafe olarak hizmet veriyor.

Anadolu’nun en eski camisi olarak bilinen Ulu Cami kentte önemli bir yer kaplar. Diyarbakır’ın islam orduları tarafından fethedilmesinin ardından Hristiyanların en büyük kilisesi olan Mar Toma Kilisesi’nin camiye dönüştürülmesi ile günümüze kadar ulaşmıştır. Ulu Cami, İslam dünyasının 5. Harem-i Şerifi olarak bilinir.

Balıkesir Diyarbakır uçak bileti fiyatları

Diyarbakır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Diyarbakır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Balıkesir Diyarbakır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’balikesir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı içinden de Balıkesir Diyarbakır uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’diyarbakir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Balıkesir Diyarbakır uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.