Çok ucuz fiyatlarla Balıkesir Bursa uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Balıkesir’den Bursa’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi ise aktarmalar dahil 12 saat, 5 dakikadır.

[insert page=’bursada-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Balıkesir Bursa uçak bileti al!

Sizde Balıkesir‘den Bursa‘ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Balıkesir Bursa uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Bursa’da nerelere gidebiliriz?

Balıkesir Bursa Uçak Bileti
Balıkesir Bursa Uçak Bileti

Ülkemizin 4. en kalabalık şehri olan Bursa, doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi ile de oldukça köklü bir geçmişe sahiptir. Ulu Cami, Evliya Çelebi’nin Bursa’nın Ayasofya’sı olarak nitelendirdiği yerdir. Yıldırım Bayezid tarafından 1396-1399 yılları arasında inşa ettirilen caminin en büyük özelliği ise çok ayaklı cami tasarımının en iyi örneği olmasıdır.  Kentin hemen hemen her yerinden görülebilen Yeşil Cami ve Yeşil Türbe, 1419 yılında inşasına başlanmış ve 1421 yılında tamamlanmıştır. Caminin tüm duvarlarının çini ile kaplı olması ise Osmanlı mimarisinin tek örneğidir.

Koza Han, 3. Bayezid tarafından Mimar Abdül ula bin Pulat Şah’a yaptırılmıştır. Tekstil ürünleri ile ünlü şehrin, keyifli bir alışveriş alanı olan Koza Han 95 odalı olarak inşa edilmiştir. Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri, Bursa tarihinin en önemli kişilerinin kabir yeri olarak Tophane’de aynı bahçede yer alır. Muradiye Külliyesi, Emir Sultan Cami ve Külliyesi, Türk İslam Eserleri Müzesi (Yeşil Medrese) şehirdeki dini yapıların sergilendiği yerler arasındadır.

Sultan Abdülaziz döneminde inşa ettirilen Tophane Saat Kulesi 20. yüzyılın başlarında yıkılmış ve 1905 yılında yeniden yapılmıştır. Güzel bir mimariye sahip saat kulesi, günümüzde yangın gözetleme merkezi olarak kullanılıyor.

Balıkesir Bursa uçak bileti fiyatları

Bursa seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Bursa seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Balıkesir Bursa uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’balikesir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı içinden de Balıkesir Bursa uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’bursa-yenisehir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Balıkesir Bursa uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.