Çok ucuz fiyatlarla  Balıkesir Amasya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Balıkesir’den Amasya’ya her gün en az iki uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi ise aktarmalar dahil 19 saat, 45 dakikadır.

[insert page=’amasyada-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Balıkesir Amasya uçak bileti al!

Sizde Balıkesir‘den Amasya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Balıkesir Amasya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Amasya’da nerelere gidebiliriz?

Balıkesir Amasya Uçak Bileti
Balıkesir Amasya Uçak Bileti

Yalıboyu evleri şehir merkezinde Yeşilırmak boyunca uzanan tarihi yapılardır. Tarihi sur duvarları üzerine kerpiç ve dolgu olarak yapılan evler Osmanlı döneminin mimarisini de yansıtır. Tek katlı veya iki katlı ahşap yapıların içinde avlu ve bahçe bulunur. Amasya, Yalıboyu evleri, yıl içinde yerli ve yabancı pek çok turistin ilgi odağı haline gelmiştir. Kral Kaya Mezarları, Amasya kalesi eteklerine dik bir şekilde olan kayaların oyularak yapılmış halidir. Bu bölge Helenistik dönemde krallar tarafından başkent olarak kullanılmıştır. Ferhat ile Şirin Müzesi, Ferhat Su Kanalı olarak bilinen bölgede yer alır. Ferhat ile Şirin dışında burada Romeo ve Juliet, Leyla ile Mecnun, Mimar Sinan ile Mihrimah Sultan gibi ikili aşkların yanı sıra ilahi aşkları ile bilinen Yunus Emre, Hacı Bektaş-ı Veli ve Mevlana gibi efsaneler de vardır.

Bayezid Kalesi Amasya Valisi olan Şehzade Ahmed’in, babası Sultan II. Bayezid adına inşa ettirdiği yapıdır. Külliyenin içinde cami, şadırvan, medrese bulunur. Şehzadeleri ile ünlü Amasya’da, şehir müzesi oldukça dikkat çeker. Şehirde yaşamış olan şehzadelerin aslına uygun kıyafetleri ile yapılan heykelleri ve dönemin her detayını yansıtması ile Şehzadeler Müzesini gezmekten keyif alacaksınız.

Şehirde gezilmesi gereken diğer önemli yerler ise şu şekildedir; Amasya Kalesi, Borabay Gölü ve Burmalı Minare Camidir.

Balıkesir Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Balıkesir Amasya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’balikesir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı içinden de Balıkesir Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’amasya-merzifon-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Balıkesir Amasya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.