Çok ucuz fiyatlarla Artvin uçak bileti de TatilCity.NET’de. Artvin’e ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kampanyalı biletleri için bizi arayabilirsiniz. 20 yıldır turizm sektöründe yer alan Tatil City alanında kaliteli ve müşteri memnuniyetine verdiği önemli hizmet vermeye devam ediyor. Müşterilerini ucuz uçak biletiyle sizleri Türkiye’nin her yerine uçuruyor. Gerek kültür turlarıyla gerekse yaz ve kış tatil planlarınızda Tatil City yanınızda…

Artvin

Artvin, Doğu Karadeniz bölgesinin eşsiz manzaraya sahip en güzel şehirlerindendir. Yeşilliği ve etkileyici doğasıyla hayran kalacağınız bir yer. Batum’a yakın olması sebebiyle de yerli ve yabancı turistlerin ticari ve tatil amaçlı geldiği bir şehrimizdir. Şehrin en çok dikkat çeken yeri ise Karagöl’dür. Dünyanın en güzel göllerindendir. Hopa sınırında olan gölün yanından Batum’a geçişler sağlanmaktadır.

Artivin’de gezip, görebileceğiniz yerler arasında, Karagöl, Cehennem Kanyonu, Artvin Kalesi, Dolishane Kilisesi, Porta Manastırı, Opiza Manastarı Mencuna Şelalesi bulunuyor. Cehennem deresi Kanyonu Artvin ile Ardanuç kara yolu üzerinde yer alıyor. Livane Kalesi ise merkezde Çoruh Nehri üzerinde köprünün karşısında bulunuyor.

Köprübaşı meviinde yüksek bir kaya üzerinde bulunan kale eşsiz bir manzaraya sahip. Kaleni ne zaman yapıldığı belli değil. Ancak 10. yüzyılda Bağratlı Krallığı tarafından yapıldı tahmin ediliyor. Kale Osmanlı egemenliğindeyken onarılmış. Yüksek kulesi bulunan kaleyi mutlaka görmelisiniz. Bunun yanı sıra Dolishane Kilisesi ise Hamalı Köyü üzerinde bulunuyor. Kilise, 10.yüzyılda Bagrat Kralı Sumbath tarafından yapılmış. Mimarı ise Gabriel. Porta Manastırı’da Pırnallı Köyü sınırları içinde. 896-918 yılları arasında Bagrat Kralı I.Aşot’un torunu Prens Khaouli yapmış. 918-941 yıllarında Kral Gürgen tarafından yeniden yapılmış ve günümüzdeki şekline kavuşmuş. Şapel, çan kulesi ve çeşme varlığını koruyabilmiş. Opiza Manastırı ise, Bağcılar Köyü’nde bulunuyor. Manastır İberya Kralı Vahtang Gorgaslan tarafından yapılmış. Artvin denince akla şelaleler gelir. Buraya gelmişken mutlaka Mençuna Şelalesi’ni görmelisiniz. Burası Doğu Karadeniz’in en büyük şelalesi ve Arhavi ilçesinde yer alıyor. Burada oturup, kahvenizi içerek dinlenebilirsiniz.

Artvin Havalimanı Ulaşım

Artvin Belediyesine ait otobüsler için Artvin Havalimanına çift yön gidiş dönüş yapılmaktadır. Ayrıca HAVAŞ servisleri de şehrin belli bölgelerine yolcu taşımaktadır.

Havalimanı içinde bulunan taksi durağı da 7/24 havalimanı yolcularına hizmet vermektedir.

Ucuz Artvin uçak bileti