Çok ucuz fiyatlarla Artvin Mardin uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Artvin’den Mardin’e en az iki uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 19 saat, 5 dakikadır.

[insert page=’mardinde-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Artvin Mardin uçak bileti al!

Sizde Artvin’den Mardin‘e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Artvin Mardin uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Mardin’de nerelere gidebiliriz?

Artvin Mardin Uçak Bileti
Artvin Mardin Uçak Bileti

Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nin en gözde şehri olan Mardin medeniyetler başkentidir. Mardin özellikle kültür turlarının vazgeçilmez adresidir. Kentte yaşamış olan medeniyetlerden kalma çok sayıda cami, kilise ve manastır bulunuyor. Diğer adıyla Kartal Yuvası olarak da bilinen Mardin Kalesi, Hamdaniler tarafından inşa edilmiştir. 1600 yıllık geçmişe sahip kale zamanında Perslilerin, Romalıların, Sümerlerin, Osmanlıların, Selçukların ve Bizanslıların hakimiyeti altına girmiştir. Görkemli duruşu ile dikkat çeken kale, Mardin’de ilk gidilmesi gereken yerler arasındadır. Deyrulzafaran Manastırı Mardin şehir merkezine 5 km uzaklıkta yer alır. Günümüzde hala Süryaniler tarafından dini merkez ve okul amacı ile kullanılır. Deyrulzafaran’ı zamanında Süryaniler güneş tapınağı olarak inşa etmiştir.

Zinciriye Medresesi, Kasımiye Medresesi, Mor Gabriel (Deyrulumur) Kilisesi de tarihi ile oldukça dikkat çeken mekanlar arasındadır.

Şehrin kuşkusuz ki en ilgi çekici yerlerinden biri ise büyük bir kültürel mirasa ev sahipliği yapan Mardin evleridir. Mazı Dağı’nın güney yamaçlarında kurulu olan bu evler, yıl içinde pek çok sayıda yerli ve yabancı turistin uğrak noktasıdır.

Artvin Mardin uçak bileti fiyatları

Mardin seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Mardin seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Artvin Mardin uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’artvin-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Hopa Artvin Havalimanı içinden de Artvin Mardin uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’mardin-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Artvin Mardin uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.