Çok ucuz fiyatlarla Artvin Diyarbakır uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Artvin’den Diyarbakır’a en az iki uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi ise aktarmalar dahil 10 saat, 25 dakikadır.

[insert page=’diyarbakirda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Artvin Diyarbakır uçak bileti al!

Sizde Artvin’den Diyarbakır‘a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Artvin Diyarbakır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Diyarbakır’da nerelere gidebiliriz?

Artvin Diyarbakır Uçak Bileti
Artvin Diyarbakır Uçak Bileti

Diyarbakır, ülkemizin Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan ve tarihi açıdan oldukça önemli bir değere sahip şehridir. Pek çok kültürel mirasa sahip Diyarbakır’da çok sayıda, müze, cami, kervansaray, han, köprü ve kültürel mirası ifade eden evlere rastlamanız mümkün. M. S. 639 yılına ait olan Ulu Cami, kilisenin bozulup camiye çevrilmesi oluşan, ülkemizin es eski camileri arasındadır.  Mesudiye Medresesi de Ulu Cami’ye bitişiktir ve şehirde yapılan ilk medrese özelliğini taşır. 1572 yılına ait bir Mimar Sinan eseri olan Behram Paşa Cami’nin sağ ve sol sahanlarında kullanılan sıkıştırma tekniği günümüzde pek çok mühendisi şaşırtır niteliktedir. Balıkçılar semtinde yer alan Dört Ayaklı Minare ise Anadolu’da ilk örneği teşkil eder.

Diyarbakır’ın ilk müzesi olan Arkeoloji Müzesi şehrin ilk müzesidir. Urartu, Helenistik, Roma, Eski Tunç, Asur, Bizans, Artuklu, Akkoyunlu, Selçuklu ve Osmanlı Devletine ev sahipliği yapan şehirdeki kalıntılar sergilenir. Diyarbakır’ın kültürel mirası haline gelen evlerinin en iyi örneklerinden birini yansıtan Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu ev müzeye dönüştürülmüştür. Burada şaire ait mektuplar, fotoğraflar, yazılar ve şiirler sergilenir.

Artvin Diyarbakır uçak bileti fiyatları

Diyarbakır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Diyarbakır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Artvin Diyarbakır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’artvin-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Hopa Artvin Havalimanı içinden de Artvin Diyarbakır uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’diyarbakir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Artvin Diyarbakır uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.