Çok ucuz fiyatlarla Artvin Amasya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Artvin’den Amasya’ya en az üç uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 16 saat, 50 dakikadır.

[insert page=’amasyada-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Artvin Amasya uçak bileti al!

Sizde Artvin’den Amasya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Artvin Amasya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Amasya’da nerelere gidebiliriz?

Artvin Amasya Uçak Bileti
Artvin Amasya Uçak Bileti

Karadeniz Bölgesi’nin güzel bir kenti olan Amasya, özellikle Kurtuluş Savaşı’nın başlangıç temellerinin atılması ile birlikte tarihe ışık tutan bir şehirdir. Roma Döneminden günümüze kalan Alçak Köprü şehir merkezinde bulunuyor. Aynı zamanlarında yakınlarında bulunan saat kulesi de şehre güzel bir hava katıyor. Hititler zamanından kaldığı bilinen Amasya Kalesi, Yeşilırmak’ın kenarında Harşena Dağı’nın üzerine inşa edilmiştir. Kalenin muazzam manzarasının tadını almak için Amasya’ya geldiğinizde mutlaka gidilmesi gereken yerlerin başında gelir.

Kente gelen turistler arasında belki de en dikkat çeken yer Amasya Yalıboyu evleridir.  Yeşilırmak’ın sahil şeridinde dizili olan bu evler Osmanlı’nın mimarisinin kusursuzluğunu ve kültürünü yansıtıyor. Harşena Dağı’nın eteklerinde bulunan Kral Kaya Mezarları’nın Mitridat Krallığı zamanında krallar adına yapıldığı biliniyor. Doğal ve tarihi birçok güzelliği içinde barındıran Amasya’yı gezerken oldukça keyif alabileceğiniz yerlerden biri ise hikayesi ile oldukça ilgi çeken Aynalı Mağaradır. ”Rivayete göre Güzelcekız adında olan Kralın kızı güzelliği ile herkesin başını döndürdüğü ve onu gören herkesin o büyülü güzellikten bayılmasına sebep olduğu için sürekli peçe takıyor. Kral, artık kızının evlenme yaşının geldiğini düşünerek bir haber duyuruyor ve kızının peçesini açmaya kim cesaret ederse kızının onunla evlendireceğini söylüyor. Kral dört bir yana haber gönderir. Haberi duyan herkes Amasya’ya akın eder ama kimse peçeyi açmaya cesaret gösteremez. Güzelcekız’a bir gün fakir bir çoban talip olur ve peçesini açar. O esnada her yeri ateş sarar ve herkes aniden yere düşer. İnsanlar kendine geldiğinde, yerde kızın ve çobanın kömür olmuş şekilde yattığını görürler. Bu iki kişi Aynalı mağarada iki farklı odaya gömülmüştür.”

Artvin Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Anadolu Jet uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Artvin Amasya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’artvin-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Hopa Artvin Havalimanı içinden de Artvin Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’amasya-merzifon-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Artvin Amasya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.