Arnavutluk’a seyahat etmek isteyen vatandaşlarımız, Arnavutluk vize hakkında firmamızı arayarak bilgi alabilirler. Arnavutluk vizesi almaları için bütün işlemleri gerçekleştiririz. Arnavutluk vize işlemleri tamamlanır. Ucuz Arnavutluk vizesi için bizi arayın.

Arnavutça adıyla Shqipëria, doğusunda Makedonya, kuzey ve kuzeydoğusunda Karadağ ve Kosova, güneyinde ise Yunanistan‘ın yer aldığı 28.748 kilometrekarelik yüz ölçümü ile kültürel ve coğrafi özellikleri dikkatleri üzerine çeken bir ülkedir.

Ucuz Arnavutluk vizesi almak isteyenler..

Arnavutluk’ta Güney ve kıyı kesimlerinde kışlar ılık ve yağışlı geçmekle beraber yazlar kurak ve sıcak geçmektedir. Akdeniz iklimine sahip olan ülkenin orta bölümü ise kış aylarında bol yağış alırken yaz aylarında nadir bir şekilde yağış görür, kurak geçer, karasal iklime sahiptir. Kuzeydoğusun da Alpler yer aldığından yoğun soğuk ve yağışın olduğu alp iklimi de görülmektedir.

ucuz Arnavutluk Vizesi
ucuz Arnavutluk Vizesi

2012 sayımına göre ülkede 3.002.859 kişi bulunmaktadır. Şu anki tahminlere göre ise bu rakam 3 milyonu biraz aşmış durumdadır. Nüfusun yüzde 36’lık kısmı şehirlerde yaşamını sürdürmektedir. Etnik yapıya baktığımızda ise yüzde 97’lik bir bölümün Arnavutlar tarafından oluşturulduğu görülür. Bu sebeple homojen bir nüfus yapısına sahiptir denebilir.

Resmi dili Arnavutçadır. Hint-Avrupa dil ailesi mensup bir dil olmakla beraber kendi içerisinde özgür bir kola ayrılmaktadır. Arnavutlar, ataları İlliryalılar ve Pelasg’lardan bu yana binlerce yıllık tarihi barındırmaktadır.

Ülkede 1944-1991 yıllara arasında din Enver Hoca (Hoxha) yönetimindeki komünist rejim tarafından 46 yıl yasaklanmıştı. Bu sebeple Arnavutluk dünyanın ilk ve tek ateist devleti olarak görülüyordu. Bu sebeple bu yıllar arasında Arnavutluk’ta din öne çıkan bir etken olmamıştır.

Balkanların ve Avrupa’nın belkide en kendine has kültürlerinden birine sahip olan Arnavutluk, çoğunlukla kültür turizmi sevenlerin tercih ettiği bir ülke olmuştur. Köklü tarihi, zengin kültürü, ilgi çeken mimarisi, renkli gece hayatı ve canlı hayat tarzı ile uğrayan hemen herkesin büyük ilgisini kazanmıştır.

Arnavutluk vize işlemleri

Yurt dışına çıkmak isteyen vatandaşlarımızın gerekli pasaportun dışında bir de vize işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Hangi maksatla seyahat ediliyorsa duruma uygun vize türü seçilmeli ve başvuruda bulunmalıdır. Firmamız ucuz Arnavutluk vizesi  alıyor. Vize işlemleri hakkında destek almak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmaktadır. Siz de Arnavutluk’a seyahat etmek istiyor ancak Arnavutluk vize işlemlerine dair yeterli bilgiye sahip değilseniz bizimle irtibata geçerek yetkililerimiz dahilinde gerekli desteği alabilirsiniz.

Arnavutluk Vizesi Başvuru Formu

Error: Contact form not found.

  • Arnavutluk vizesi için gereken evrakları öğrenmek isteyenler bizi arayabilir.