Ege bölgesinin tarihi, kültürel açıdan önemli tatil yerlerinden biri olan Didim’de gezip, görebileceğiniz bir çok yer bulunuyor. Sadece tarihi özelliğiyle değil doğal yerleriylede yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken bir yer.

Didim yaz aylarında hareketlenip, canlanan ve kalabıklaşan bir tatil beldesi. Ödüllü plajlarıyla dikkat çeken Didim’de yapabileceğiniz bir çok alternatif bulunuyor. Burada bir yandan kültür gezisi yaparken diğer yandan eşsiz manzaraya sahip plajlarında güneşlenmenin ve yüzmenin keyfini yaşayacaksınız.

Antik Kente Yolculuk
Antik Kente Yolculuk

Didim, Aydın’ın güneybatısında yer alan ve 90 kilometre uzunluğundaki kumsallarıyla dikkat çeken, Antik Yunan döneminin de önemli yerlerinden biriydi.

Didim’de gezip, görebileceğiniz yerler arasında Milet Antik Kenti bulunuyor. Burası Didim’in en çok ziyaret edilen yeri. Milet merkeze olan uzaklığı 22 kilometre mesafede bulunuyor. Buraya minibüslerle gelebilirsiniz. Burada görkemli antik tiyatroyu ve Milet Müzesi’ni görebilirsiniz.

Altınkum ise tatilciler gözde yerlerinden biri. Plajın uzunluğu 2 kilometreyi aşıyor ve mavi bayrak ödülü almış bir plaj. Burada bar, restoran, kafeler, gece kulüpleri bulunuyor. Apollon Tapınağı ise Didim merkezine 2 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Zamanla zarar görmüş olsada görebileceğiniz kalıntılar bulunuyor. Buradaki en ilginç antik eserse Medusa figürü…

Görmeniz gereken yerlerden diğeri de Saplı Ada ise Altınkum ve Akbük arasında bulunuyor. Adanın kıyıyla bağlantısının olması dikkat çekiyor. Buraya gelip çayınızı, kahvenizi içip gün batımını izleyebilirsiniz.

Bafa Gölü Tabiat Parkı’nı görebilir burada keyifli sohbetler eşliğinde çayınızı yudumlayabilirsiniz. Priene Antik Şehri’nde gezerek asırlar öncesine yolculuk yapabilirsiniz. Manastır Koyu’na giderek güneşlenebilir, dalış yapabilirsiniz. Büyük Menderes Dalyanları, Akköy, Akbük, Aquapark, Didyma Antik Kenti, Faustina Hamamı, Herakleia Antik Kenti, Myus Antik Kenti  görmeniz gereken yerler arasında bulunuyor.

Didim’de ekonomik olarak konaklayabileceğiniz tesislerde bulunuyor. Dilerseniz lüks otellerde de kalabilirsiniz. Arkadaşlarınızla birlikte farklı ve macera dolu bir tatil geçirmek istiyorsanız eğer kamp alanlarında çadır kurabilir, doğanın içinde bir kaç gün geçirebilirsiniz. Didim’de sahil kenarında bulunan restoranlarda yeme-içme ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Didim diğer tatil yerlerine göre bütçe olarak çok daha uygun bir yerdir. Bu yüzden çocuklu ailelerin tercih ettiği bir yerdir. Didim’den ayrılmadan önce buraya özgü organik veya otantik ürünlerden kendiniz ve sevdikleriniz için hediye olarak satın alabilirsiniz.

[insert page=’aydinda-yapilacak-seyler’ display=’content’]