Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve binlerce insanın ölümüne neden olan coronavirüs salgını nedeniyle tüm dünyana önlemler alınmaya devam ediyor. Virüs salgını en çok turizm, kültür-sanat ve spor sektörünü etkiledi.

Antalya Valisi Munir Karaloğlu ise Antalya’ya gelen 16 milyon yabancı turiste mesaj gönderecek. Stay Home, Dream Antalya mesajını göndereceklerini belirttti.

Karaloğlu, geçen yıl Antalya’ya gelen 16 milyon turuste Stay Home, Dream Antalya (Evde Kal, Antalya’yı Hayal Et) mesajını gönderecekleri belirti. Vali, virüs salgını sonrası ilk toparlanacak olan sektörün ise turizm olduğunu açıkladı.

Karaloğlu, “Şu anda bir krizin ortasındayız ama bizim hem müşterilerimizle hem de dünyayla iletişime devam etmemiz lazım. Şunu dünyaya anlatmamız lazım; Antalya, dünyanın en güvenilir şehri, iki dünyanın sağlıklı şehri ki, bu salgını dünyada en iyi yöneten şehir olduğuyla ilgili de iletişim geliştirmemiz lazım” diye konuştu.

Vali bu konuda çalışma planını antalarak, geçen yıl şehre gelen 16 milyon yabancı turiste mesaj göndereceklerini ve her biriyle iletişim kuracaklarını açıkladı.

Vali Karaloğlu, “Niyetimiz şu, bir defa geçen sene bize 16 milyon insan geldiyse, bu 16 milyonun her biriyle ayrı ayrı iletişim kuralım istiyoruz. Onlara diyelim ki; ‘Stayhome, dream Antalya’, ‘Evde kal ama Antalya’yı hayal et’. Onlara elektronik mektupla, başka elektronik araçlarla ulaşıp tekrar kendimizi hatırlatmak istiyoruz ve pandemiden sonra da kendileri için güvenli ve sağlıklı bir şehir hazırlama noktasında gayret ettiğimizi de iletmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Yaşanan coronavirüs salgını nedeniyle uçuşlar ve rezervasyonlar iptal edilmiş turizm firmaları iadeleri ödeme konusunda zorlandıkları için ertelenmişti.