Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Antalya’da koordinasyon toplantısına katıldı.  Toplantıda gerilimli anlar yaşandı ve Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan video konferansını terk etti.

Salı günü düzenlenen ve Antalya ile ilgili yapılan video konferansa Antalya Valisi Münir Karaloğlu, MHP Milletvekilleri, AK Partili milletvekilleri ve iki partinin belediye başkanlarıyla, il ve ilçe başkanları katıldı.

Toplantıyla ilgili olarak Twitter hesabından kamuoyuna bir açıklama yapan Serik Beldiye Başkanı Enver Aputkan, Serik’teki günübirlik alanlarla ilgili görüşme sırasında Bakan Ersoy’un, ‘’Serik Belediyesi tarafından Günübirlik Alanda bulunan işletme sahibinden 500.000 lira para alındı’ demesi üzerine, kendisinin 13 aydır belediye başkanlığı yaptığını hatırlatarak, ‘’Devlet Bakanı olarak bunu biliyor da üzerine gitmiyorsanız yazıklar olsun dedim ve toplantıdan ayrıldım.’’ ifadelerini kullandı.

Toplantıda günübirlik alanlarla ilgili bir konuşmada Serik Belediyesi’nce günübirlik alanda bulunan işletme sahibinde 500000 lira para alındığı belirtilince, Enver Aputkan söz alarak 13 aylık belediye başkanı olduğunu vurgulayınca, Dışişleri Bakanı’nın olayın kendinisiyle ilgili olmadığını daha öncesi döneme ait bir durum olduğuni belirtti. Turizm Bakanı da olayın önceki dönemde gerçekleştirğini ve bakana bu olaydan haberi olduğu halde üzerine gitmemelerini eleştirerek toplantıdan ayrıldı.

Toplantıya 60 kişi kaltıldı ve konu olan 500 bin lira para alınmasıyla ilgili olarak 2 bakandan milletvekillerinden ve 2 il başkanından gerekli açıklamaların yapılmasını istediğini ve İçişleri Bakanlığı’nca bununla ilgili soruşturma açılması için talepte bulunacağını açıkladı.