2020 turizm sezonu öncesinde Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Muratpaşa dijital turizm tanıtım ofisinin kısa sürede faaliyete geçeceğini açıkladı. Ofisin ilk olarak Antalya’nın güvenli kent imajını desteklemesi için Cumhuriyet Meydanı, Kale Kapısı ve UNESCO Dünya Kültür Miras Geçici Listesi’nde yer alan Yivli Minare ile kuş bakışı Kaleiçi’ni gören alanın 24 saat canlı yayınlayacağını belirtti.

Antalya’nın önemli kent merkezi haline getiren Muratpaşa’nın yöne dönemde turizm çalışmalarının yüksek turizm sezonu öncesinde başlayacağını belirtti. Bu yeni dönemde Muratpaşa’nın sahip olduğu değerler ve kent yaşamıyla uluslararası turizm pazarında sorulan, aranan ve ziyaret edilen bir destinasyon hanile getirmeyi amaçladıklarını vurguladı.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal yaptığı açıklamada “Öncelikli olarak dar sokaklarının, plansız yürüyüşlerin keşfetme duygusunu tetiklediği, kentin geleneksel mimarisiyle yöresel mutfağının buluştuğu, mimarinin yeniden yorumlandığı butik otelleri ve füzyon mutfağının en sıra dışı örneklerinin bir araya geldiği ve dünya kültür mirası için çok önemli bir değer olan Kaleiçi’ye birlikte Antalya’mızın, Muratpaşa’mızın keşfetmeye açık ve güvenli bir destinasyon olduğunu hedef pazarlara anlatacağız. Bununla birlikte dijital pazarlama, kullanıcı deneyimi ve yerel deneyim pazarlama standartları geliştirerek hedef pazarlarda seyahat ve karar verme alışkanlıkları sürecine Muratpaşa olarak dahil olacağız.” dedi.

Uysal, Antalya’nın güvenli kent imajını destelemek için Cumhuriyet Meydanı’ndan Kale Kapısı’na kadar uzunan ve UNESCO listesinde bulunan Antalya Mevlevihanesi, Yivli Minare ve Kaleiçi’ni kuş bakışı gören alanı internet üzerinden de 24 saat canlı olarak yayınlayacağını açıkladı. Canlı yayınların Avrupa ve diğer ülkelere de Antalya’nın güvenli bir kent olduğu mesajını ileteceklerini belirtti. Bu çalışmaları ise ofis aracılığıyla gerçekleştireceklerini belirten Uysal, dijital turizm tanıtım ofisinin aynı zamanda gidecekleri kentlerin ruhu paylaşmak ve şehrin yerlisiymiş gibi hareket ederek kenti deneyimlemek isteyen gezgin grupların, Avrupa’daki doğa dernekleri, arkeoolji ve trekking dernekleriyle bağlantı kuralacağını ve sürekli bağlantılarının devam edeceğini söyledi.

Ümit Uysal aynı zamanda Kaleiçi OldTown Festivali’yle ilgili olarak çalışmaların Mayıs ayında başlayacağını belirtti. Festivalin 4 yıl içinde en güçlü uluslararası şehir festivallerinden biri haline geldiğini ve bu yıldan itibaren festivale katılacak olan şehirlerin yazılı, internet ve görsel medyası içinde Kaleiçi’ni merkez alan içerikler üretileceğini ve festivalin, Antalya’nın Muratpaşa’nın ve Kaleiçi’nin tanıtımında 10 milyon liralık tanıtım karşılığının olduğunu ve bu yıl içinde 4’e katlamayı hedeflediğini amaçlarının ise büyük bir kent tanıtımını dünyaya yaymak olduğunu açıkladı.