Manavgat’ta bulunan 4 otel sağlıkçılara tahsis edildi. Antalya’nın Manavgat ilçesindeki oteller coronavirüs tedbirleri kapsamında büyük emek harcayan ve virüsleri ailelerine bulaştırmamaları için sağlıkçılara açıldı.

Bu otellerden biri olan Side Star Hotels, koronavirüs nedeniyle yoğun bir şekilde çalışan sağlık çalışanlarına destek oldu. Gece gündüz çalışan sağlık emekçileri Side Star Hotels tarafından konaklamaları için otellerinde ağılanacaklar.

Vural Ailesi adına konu hakkında bir açıklama yapan Side Star Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Şükrü Vural, Side Star Hotels bünyesindeki Side Star Hotels’i sağlık çalışanlarına tahsis etmenin gururunu yaşadıklarını söyledi. Vural, “Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye ve Antalya da Koronavirüs tehdidi altındadır. Bu tehdide göğüs gererek hayatlarını ülkelerine ve vatanlarına siper eden sağlık çalışanlarının hakkını ne yaparsak yapalım ödeyemeyiz. Biz de Side Star Hotels olarak sağlık çalışanlarımıza destek olmak istedik” diye konuştu.

Coronavirüs nedeniyle tüm dünyada pandemi ilan edildikten sonra bir çok ülke sokağa çıkma yasağı uygularken, Türkiye’de de karantina önlemlerini yoğunlaştırdı. En çok kaybı veren Amerika Birleşik Devletleri’nde ise yaşamını yitirenlerin sayısı yükselmeye devam ediyor. Bunun yanında önlemler de sıklaşmaya başladı. Türkiye’de bir çok otel sağlık çalışanlarına kapılarını açarken, yurtdışından gelen yurttaşlar da iki haftalık karantinada kaldılar.

Coronavirüsle ilgili aşı ve ilaç bulunması için de çalışmalar devam ediyor. Coronavirüs aşısı ve ilacıyla ilgili çalışma yapan ülkeler arasında Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Çin, Fransa, Almanya ve Türkiye bulunuyor.