TatilCity.NET Antalya Ankara uçak bileti alanlar için ihtiyaç duyacakları minik bilgiler veriyor. Antalya’dan Ankara’ya gün içerisinde pek çok uçuş yapılır. Uçuş süresi yaklaşık aktarmalar da göz önüne alınırsa 1 saat 5 dakikadır.

[insert page=’ankarada-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Antalya Ankara uçak bileti fiyatları

En hesaplı ve ekonomik Ankara ucuz uçak bileti almak isteyenler TatilCity.NET’e giriyor, bir tıklamayla istediği gün ve saate biletini alıyor.

Sizler için hazırladığımız en hesaplı Ankara uçak biletlerini TatilCity.NET üzerinden inceleyebilirsiniz. En uygun en hesaplı ucuz uçak bileti için doğru adres Tatil City…

Ankara’da nerelere gidebiliriz?

Antalya Ankara Uçak Bileti

Ülkemizin İç Anadolu Bölgesinde bulunan, Türkiye’nin en kalabalık ikinci şehri ve başkenti olan Ankara tarihi önemi ile özellikle turistlerin ilgisini çeker. Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün naaşının bulunduğu Anıtkabir hiç şüphesiz Ankara’ya gelenlerin ilk uğrak noktalarından. Anıtkabir’deki müzelerde ayrıca Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş dönemleri, Atatürk’ün hayatından önemli detaylar bulunmakta.

M.Ö. 2. yüzyılda Frigya Tanrıçası Men adına yapılmış olan Augustus Tapınağı şehrin önemli tarihi miraslarından birisidir. Kentin sembolü olan Ankara Kalesi’nin ise ilk kez Romalılar tarafından yapıldığı öne sürülmektedir. Sıcak yaz aylarında biraz serinlemek isteyenler için ise Gölbaşı Mogan Gölü ziyaretçilerini bekliyor. Çubuk Barajı çevresinde bulunan ormanlık alanlarda ise insanların dinlenip yemek yiyecekleri bir şeyler içebilecekleri mekanlar bulunuyor. Ulus meydanından Yıldırım Beyazıt Caddesine uzanan yolda yine tarihi bir miras olan Roma Hamamı bulunmakta.

Yine şehrin sembolü haline gelmiş Atakule’ye çıkarak şehri tepeden izlemenin keyfine varabilirsiniz. Yapımı 1987’de tamamlanan Kocatepe Cami de şehrin önemli tarihi değerlerinden. Kuğuları ile meşhur Kuğulu Parkı ziyaret etmek isterseniz Kavaklıdere semtine uğramanız yeterli. Ankaralıların buluşma noktası denildiğinde akla gelen ilk yer olan tarihi Güven Park ise Kızılay Meydan’da yer almakta.

Antalya Havalimanı Ulaşım

Antalya Havalimanı şehir merkezine 10 km’lik bir mesafededir. Buradan şehrin merkezine giden otobüsler, HAVAŞ, özel araç ya da taksi bulmak mümkündür. Eğer özel araç ile gidilecekse şehir merkezine D400 kara yolu üzerinden kolay bir şekilde gidilebilir. Havalimanında 2000’den fazla araç kapasiteli bir otopark bulunduğundan havalimanına geldiğinizde burada arabanızı rahatça bırakabilirsiniz.

Antalya Havalimanı’nda araç kiralama firmaları da bulunmaktadır. Arzu eden yolcular istedikleri model ve fiyat aralığında araç kiralayıp merkeze gidebilirler. Burada bulunan araç kiralama firmaları arasında; Hertz, Budget, Avis, Filo, Aytucar, Travelium, YesNational, Europcar bulunuyor. Toplu taşıma tercih etmek isteyenler 600A hatlı otobüs ile merkeze ulaşabilirler.

Ankara Esenboğa Havalimanı Ulaşım

Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara’nın merkezi noktalarına gitmek oldukça kolaydır. Ankara’nın belli başlı merkezi noktaları vardır. Bunlar; Kızılay, Sıhhiye, Ulus, Gar, AŞTİ şeklinde sıralanabilir. Buralara gitmek isteyen yolcular Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilmiş olan Belko Air isimli otobüsleri kullanabilirler. Bunun yanında belediye otobüsleri, özel araç, araç kiralama ve taksi ile de ulaşım mümkündür.

Belko Air

Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden biri olan Belko Air ile Ulus, Sıhhiye, Kızılay gibi merkezi noktalara ulaşmak mümkündür. 442/A ve 442/K hatlı otobüsler 45 kişili olmakla beraber iki yönde de sabah 06.00 – 00:00 arasında çalışmaktadır.

Belediye (EGO) Otobüsleri

442-3 hat numaralı belediye otobüsleri sık bir şekilde olmasa da havalimanı terminallerinin çıkışından hareket etmektedir. Belediye otobüsleri ile Sıhhiye, Ulus, Güvenpark, Anara Arena ve AKM gibi noktalara ulaşabilirsiniz.

Taksi

Esenboğa Havalimanı’ndan istediğiniz herhangi bir noktaya taksi kullanarak da gidebilirsiniz. Terminalde bulabileceğiniz taksi durağından şehir merkezine hızlı bir şekilde geçebilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralamak isteyenler için de seçenekler mevcut. İç hatlar terminalinde bulunan Budget, Avis, Central ve Sixt araç kiralama firmalarının da arasında bulunduğu 11 araç kiralama firması hizmet vermektedir. İş çıkış saatleri dışında trafiğin yoğun olmadığı göz önüne alınırsa kiraladığınız araç ile merkeze rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Antalya Ankara ucuz uçak bileti

Ankara’ya seyahatiniz için ucuz uçak biletini TatilCity.Net arama sayfasından aratabilirsiniz. Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air hava yolu şirketlerinin Ankara’ya uçuş saat ve fiyatlarını panelden görebilir ve biletinizi kolayca alabilirsiniz.

Ekranda seçtiğiniz uçuş günlerine göre Antalya’dan Ankara’ya ya da Ankara’dan Antalya’ya tüm uçak seferlerinin kalkış saat ve fiyatlarını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Sitede uçuşlar en ekonomik olandan yüksek fiyatlı artana doğru sıralanabilmektedir. Aktarmasız, tek yön gidiş ya da gidiş dönüş gibi seçeneklerle en uygun ve en ekonomik Ankara uçak biletini sitemizden kolaylıkla alabilirsiniz.