TatilCity.NET Ankara Van uçak bileti alanlar için ihtiyaç duyacakları minik bilgiler veriyor. Ankara’dan Van’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi ise yaklaşık olarak 1  saat 35 dakika sürmektedir.

[insert page=’vanda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Ankara Van uçak bileti al!

En uygun Ankara Van uçak bileti TatilCity.NET’de. Ekonomik fiyatlar ile Ankara Van uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz.

Peki, Van’da nerelere gidebiliriz?

Ankara - Van Uçak Bileti
Ankara Van Uçak Bileti

Van, tarihi ve doğal güzellikleri ile görülmesi gereken pek çok yere sahip bir şehir. Akdamar Kilisesi bunlardan birisidir. 915-921 yılları arasında Kral I. Gagik’in isteği üzerine yaptırılmıştır. Kilise Akdamar Adasında olup burayı ziyaret etmek mümkün. Van Gölü, hem yerli hem de yabancı turistlerin en çok ilgisini çeken yerlerden. Nemrut Dağı’nın patlaması sonucu oluştuğu varsayılan göl her sene yüzlerce turisti kendisine çekiyor. Bu gölde ayrıca Akdamar, Çarpanak, Adır ve Kuş adaları yer alıyor. Gevaş ilçesinde bulunan Halime Hatun Kümbeti bir başka ilgi odağı. 1335 yılında inşa edilen Kümbet en eski tarihi yapılardan.

Meşhur Van Kalesi ise Van Gölü kıyısında bulunuyor. Urartu Krallığı tarafından MÖ 840 – MÖ 825 tarihleri arasında yapılmış olmakla beraber tarihi yapısı ile ilgi çekiyor. Kuş manzarası denildiğinde akla gelen Erçek Gölü ise toplamda 210 kuş türünü barındırıyor ve insanları hayran bırakıyor. Muradiye Şelalesi ise piknik yapmak ve doğa ile buluşmak isteyenler için birebir. Şehre gelmişken Van Kedisi Heykeli’ni görmeden gitmeyin.

Ankara Van uçak bileti fiyatları

Van’a seyahatiniz için ucuz uçak biletini TatilCity.Net arama sayfasından aratabilirsiniz. Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Van’a uçuş saat ve fiyatlarını panelden görebilir ve biletinizi kolayca alabilirsiniz. Bu güzergah için SunExpress uçak bileti tercih edilebilir.

Ekranda seçtiğiniz uçuş günlerine göre Ankara’dan Van’a ya da Van’dan Ankara’ya tüm uçak seferlerinin kalkış saat ve fiyatlarını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Sitede uçuşlar en ekonomik olandan yüksek fiyatlı artana doğru sıralanır. Aktarmasız, tek yön gidiş ya da gidiş dönüş gibi seçeneklerle en uygun ve en ekonomik Ankara Van uçak bileti sitemizden kolaylıkla satın alınabiliyor

[insert page=’esenboga-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Ankara Van uçak bileti Esenboğa Havalimanı içinden de satın alınabiliyor.

[insert page=’van-ferit-melen-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Ankara Van uçak bileti web sitemizde çok ucuz.