Çok ucuz fiyatlarla Ankara Sivas uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Ankara’dan Sivas’a günde en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 2 saat 40 dakikadır.

[insert page=’sivasda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Ankara Sivas uçak bileti al!

Sizde Ankara’dan Sivas’a  gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Ankara Sivas uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Sivas’da nerelere gidebiliriz?

Ankara - Sivas Uçak Bileti
Ankara Sivas Uçak Bileti

Sivas kültürel ve tarihi mirasları ile dikkat çeken illerimizden birisidir. Anadolu Selçuklu Devleti’nin önde gelen eserlerinden olan Gök Medrese bunlardan biridir. Dönemin estetik yapısını bu tarihi eserden anlamanız mümkün. Doğa ile baş başa kalmak isteyenler yeşillikler içerisindeki Sivas Sızır Şelalesi‘ni mutlaka görmelidir. Kangal  Balıklı Kaplıcaları ise sağlık turizminde önemli rol oynar.

Kent Meydanında bulunan tarihi Buruciye Medresesi ise zamanında kimya, astronomi, fizik öğretimi yapılmak amacıyla yapılmıştır. 1196-1197 yılları arasında Kutbeddin Melikşah tarafından yaptırılmış olan Ulu Cami kentin bir diğer önemli tarihi eseridir.

Dalış meraklılarının uğrak noktası Gökpınar Gölü ise yeşil ile maviyi birleştiren yapısı ile kendisine hayran bırakır. Kış turizmi meraklıları için ise Yıldız Dağı tercih edilebilir.

Ankara Esenboğa Havalimanı Ulaşım

Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara’nın merkezi noktalarına gitmek oldukça kolaydır. Ankara’nın belli başlı merkezi noktaları vardır. Bunlar; Kızılay, Sıhhiye, Ulus, Gar, AŞTİ şeklinde sıralanabilir. Buralara gitmek isteyen yolcular Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilmiş olan Belko Air isimli otobüsleri kullanabilirler. Bunun yanında belediye otobüsleri, özel araç, araç kiralama ve taksi ile de ulaşım mümkündür.

Belko Air

Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden biri olan Belko Air ile Ulus, Sıhhiye, Kızılay gibi merkezi noktalara ulaşmak mümkündür. 442/A ve 442/K hatlı otobüsler 45 kişili olmakla beraber iki yönde de sabah 06.00 – 00:00 arasında çalışmaktadır.

Belediye (EGO) Otobüsleri

442-3 hat numaralı belediye otobüsleri sık bir şekilde olmasa da havalimanı terminallerinin çıkışından hareket etmektedir. Belediye otobüsleri ile Sıhhiye, Ulus, Güvenpark, Anara Arena ve AKM gibi noktalara ulaşabilirsiniz.

Taksi

Esenboğa Havalimanı’ndan istediğiniz herhangi bir noktaya taksi kullanarak da gidebilirsiniz. Terminalde bulabileceğiniz taksi durağından şehir merkezine hızlı bir şekilde geçebilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralamak isteyenler için de seçenekler mevcut. İç hatlar terminalinde bulunan Budget, Avis, Central ve Sixt araç kiralama firmalarının da arasında bulunduğu 11 araç kiralama firması hizmet vermektedir. İş çıkış saatleri dışında trafiğin yoğun olmadığı göz önüne alınırsa kiraladığınız araç ile merkeze rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Sivas Havalimanı Ulaşım

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, şehir merezine 22 km mesafededir. Kent meydanına gitmek için ise pek çok alternatif vardır. Bunlardan birisi HAVAŞ servisleridir. Uçakların iniş ve kalkış zamanlarına göre saatleri ayarlanmış olan HAVAŞ servislerine rahatlıkla yetişebilir ve merkeze gidebilirsiniz. Belediye ve THY’nin ortaklaşa tahsis ettiği servislerle de havalimanından merkeze gidilebilmektedir.

Havalimanında yer alan taksilerle de şehre gidilebilir. Özellikle gidilecek yer tam olarak bilinmiyorsa taksiden bu konuda yardım almak faydalı olabilir. Arzu edenler için havalimanında araç iralama ofisleri de bulunmaktadır. Budget, Avis, Miray, Central, Sixt ve Miray gibi araç kiralama firmaları yolculara istedikleri markada ve fiyat aralığında araç temin edebilmektedir.

Ankara Sivas ucuz uçak bileti

Sivas’a seyahatiniz için ucuz uçak biletini TatilCity.Net arama sayfasından aratabilirsiniz. Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air hava yolu şirketlerinin Sivas’a uçuş saat ve fiyatlarını panelden görebilir ve biletinizi kolayca alabilirsiniz.

Ekranda seçtiğiniz uçuş günlerine göre Ankara’dan Sivas’a ya da Sivas’dan Ankara’ya tüm uçak seferlerinin kalkış saat ve fiyatlarını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Sitede uçuşlar en ekonomik olandan yüksek fiyatlı artana doğru sıralanabilmektedir. Aktarmasız, tek yön gidiş ya da gidiş dönüş gibi seçeneklerle en uygun ve en ekonomik Sivas uçak biletini sitemizden kolaylıkla alabilirsiniz.

[insert page=’esenboga-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Ankara Esenboğa Havalimanı içinden de Ankara Sivas uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’sivas-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Ankara Sivas uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.