TatilCity.NET Ankara İstanbul uçak bileti alanlar için ihtiyaç duyacakları minik bilgiler veriyor. Ankara’dan İstanbul’a pek çok uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi yaklaşık Ankara‘dan İstanbul’a aktarmaları da göz önüne alarak 1 saat 10 dakika sürmektedir.

[insert page=’istanbulda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Ankara İstanbul uçak bileti al!

En hesaplı ve ekonomik İstanbul ucuz uçak bileti almak isteyenler TatilCity.NET’e giriyor, bir istediği gün ve saate biletini alıyor. Sizler için hazırladığımız en hesaplı Ankara İstanbul uçak bileti fiyatlarını sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz. En  ucuz uçak bileti satın almak için doğru adrestesiniz.

İstanbul’da nerelere gidebiliriz?

Ankara İstanbul Uçak Bileti
Ankara İstanbul Uçak Bileti

Dünyanın en ünlü metropollerinden birisi olan İstanbul, gerek bulunduğu konum gerekse tarihi yapısı ile önemli bir şehir. İstanbul denildiğinde akla hiç şüphesiz eşsiz manzarası ile İstanbul Boğazı gelir. Özellikle akşamları boğaz manzarasının ihtişamı mutlaka görülmeli. Osmanlı tarihine ayna tutan Topkapı Sarayı ise birbirinden önemli mirasları ile insanların ilgisini çekmekte, hem yabancı hem de yerli turistlerin en sık gittikleri yerlerden.

Sultanahmet Cami ise başka bir Osmanlı şaheseridir. Yabancı turistler tarafından Mavi Cami olarak da bilinir. Dünyanın 8. harikası olan Ayasofya Müzesi, Topkapı Sarayı’nın hemen yanındadır. Sanat ve mimari yönünden dünyanın önde gelen yapıtlarından olan Ayasofya Müzesi mutlaka görülmesi gereken yerlerden.

İstanbul Hakkında

Pek çok ünlü filme de konu olmuş meşhur Kapalı Çarşı‘nın temeli 1461 yılında atılmış. Kapalı Çarşı yabancı turistlerin de en çok rağbet gösterdiği yerlerden. Kilim, halı, gümüş, altın gibi ilgi çekici pek çok şey bulunabilir. İhtişamlı yapısı ile Osmanlı’nın yönetim merkezlerinden olan Dolmabahçe Sarayı ise boğazın hemen dibinde bulunuyor.

Anadolu yakasında yer alan Haydarpaşa Tren Garı semtin simgelerinden birisi. Kadıköy’e yolunuz düşerse mutlaka görmelisiniz. Üsküdar’da bulunan Kız Kulesi yine İstanbul denilince akla gelen tarihi yapılardan. Tıpkı Kapalı Çarşı gibi dünyaca ünlü Mısır Çarşısı Eminönü Yeni Cami’nin yanında bulunuyor. Mimar Sinan’ın en önemli eserlerinden Süleymaniye Cami de yer alan 10 şerefe, Osmanlı Devleti’nin 10 padişahını simgeler. Beyoğlu ise İstanbul’un gece hayatının merkez noktasıdır. Beyoğlu’nda bulunan tarihi Galata Kulesi de yine turistlerin ilgisini çeken yapıtlardan.

Ada turu yapmak isteyenler için ise seçenek çok. Heybeli, Burgaz, Kınalı ve Büyük Adalar tüm doğal güzellikleri ile sizleri bekliyor. Ayrıca Eyüp Sultan Camisi’nin yanından teleferiğe binerek Piyer Loti’yi ziyaret edebilir, İstanbul’un eşsiz manzarasına bakabilirsiniz.

Ankara İstanbul uçak bileti fiyatları

İstanbul’a seyahatiniz için ucuz uçak biletini TatilCity.Net arama sayfasından aratabilirsiniz. Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air hava yolu şirketlerinin İstanbul’a uçuş saat ve fiyatlarını panelden görebilir ve biletinizi kolayca alabilirsiniz. THY uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir.

Ekranda seçtiğiniz uçuş günlerine göre Ankara’dan İstanbul’a ya da İstanbul’dan Ankara’ya tüm uçak seferlerinin kalkış saat ve fiyatlarını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Sitede uçuşlar en ekonomik olandan yüksek fiyatlı artana doğru sıralanır. Aktarmasız, tek yön gidiş ya da gidiş dönüş gibi seçeneklerle en uygun ve en ekonomik Ankara İstanbul uçak bileti de buradan satın alınabilir.

Transfer Bilgileri

[insert page=’esenboga-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Esenboğa Havalimanı içinden de Ankara İstanbul uçak bileti satın alınabilir.

[insert page=’sabiha-gokcen-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Sabiha Gökçen Havalimanı içinden İstanbul Ankara uçak bileti satın alınabilir.

[insert page=’ataturk-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Dip Not : Ankara İstanbul uçak bileti web sitemizde çok ucuz!