Çok ucuz fiyatlarla Ankara Iğdır uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Ankara’dan Iğdır’a bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi ise 1 saat, 40 dakikadır.

[insert page=’igdirda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Ankara Iğdır uçak bileti al!

Sizde Ankara’dan Iğdır’a gitmek istiyorsanız lütfen şunu unutmayın! TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Ankara Iğdır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Iğdır’da nerelere gidebiliriz?

Ankara Iğdır Uçak Bileti
Ankara Iğdır Uçak Bileti

Sayısız tarihi yapısıyla dikkat çeken ığdır, Doğu Anadolu’nun küçük ve şirin ve kentidir. Iğdır ovasının batısında yer alan, Urartular zamanında savunma amacıyla inşa edilmiş ve bölgenin en eski kalesi unvanına sahip Karakale Harabesi şehirde dikkat çeken yerlerden biridir. Tuzluca ilçesi sınırlarında bulunan Tuz mağaraları ise 55 dönümlük bir araziye sahiptir. Günlük 60 ton tuz çıkarılan mağaradan elde edilen miktar ile Türkiye’nin 100 yıllık tuz ihtiyacının karşılanacağı bilinir. Yine Tuzluca ilçesinde bulunan Köroğlu Kalesinin de zamanında Aras Nehri’nin güvenliğini korumak amacıyla kullanıldığı öne sürülür. Karakoyunlu döneminden kalma Koçbaşı mezar taşları, Karakoyunlu ilçe sınırlarında sıkça görülür. Karakoyunlu ilçesine bağlı Korhan yaylası Türkiye’de ilk defa görülen bir olaya şahitlik etmiştir. 1892’de göktaşı düşmesi ile meydana gelen çukur, dünyada Amerika’nın eyaleti olan Arizona’da bulunan Barringer Krateri’nden sonra 2. büyüklüktedir. Iğdır’a seyahatiniz esnasında Meteor çukurunu görmek sizde de heyecan uyandıracaktır.

12. yüzyılda Surmari Emri Şerafettin Ejder tarafından yaptırılan Harman Döven Kervansarayı Tiflis, Batum, Şirvan, Bakü ve Ani’den gelen kervanların konaklama yeri olarak kullanılmıştır. Harman Döven Kervansarayı Selçuklulara aittir ve 2018’de restore edilerek ziyaretçilerin hizmetine açılmıştır.

Ankara Iğdır uçak bileti fiyatları

Iğdır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Iğdır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Anadolu Jet uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Ankara Iğdır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’esenboga-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Ankara Esenboğa Havalimanı içinden de Ankara Iğdır uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’igdir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Ankara Iğdır uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.