TatilCity.NET Ankara Diyarbakır uçak bileti alanlar için ihtiyaç duyacakları minik bilgiler veriyor. Ankara’dan Diyarbakır‘a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi yaklaşık Ankara’dan Diyarbakır’a 1 saat 25 dakika sürmektedir.

[insert page=’diyarbakirda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Ankara Diyarbakır uçak bileti al!

Fazlasıyla ekonomik Ankara Diyarbakır uçak bileti almak isteyenler TatilCity.NET bu talebinizi karşılıyor.  Sizler için servis bedellerini düşük tutuyoruz. Ankara Diyarbakır uçak bileti de web sitemizde çok ucuz. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz.

Peki, Diyarbakır’da nerelere gidebiliriz?

Ankara - Diyarbakır Uçak Bileti
Ankara Diyarbakır Uçak Bileti

Diyarbakır sadece ülkemiz açısından değil dünya açısından da oldukça önemli bir yere sahiptir. Çünkü bu şehir ilk medeniyetlere ev sahipliği yapmış olması ile bilinmektedir. Kültür yuvası diyebileceğimiz Diyarbakır’da gezecek pek çok yer bulunuyor. Diyarbakır surları bunlardan bir tanesidir. Tarihte, Çin Seddi’nden sonrai en uzun sur olarak geçer. Yine yörede bulunan Ulu Camii ise Anadolu göze alındığında en eski yapılardan birisi.

Diyarbakır Valisi Behram Paşa tarafından 1572 yılında bizzat Mimar Sinan’a yaptırılan Behram Paşa Camii görülmesi gereken yapılardan. Öyle ki süslü minberi herkesin ilgisini çeker. Meryem Ana Kilisesi ise 3. yüzyıldan kalmadır ve yine şehirde yer alır. Müze durumunda olan ünlü şair Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu evde yine burada görülebilir. Hilar Mağarası ise Neolotik çağa ait olmakla beraber görenleri şaşırtmakta.

Ankara Diyarbakır uçak bileti fiyatları

Diyarbakır’a seyahatiniz için ucuz uçak biletini TatilCity.Net arama sayfasından aratabilirsiniz. Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air hava yolu şirketlerinin Diyarbakır’a uçuş saat ve fiyatlarını panelden görebilir ve biletinizi kolayca alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir.

Ekranda seçtiğiniz uçuş günlerine göre Ankara’dan Diyarbakır’a ya da Diyarbakır’dan Ankara’ya tüm uçak seferlerinin kalkış saat ve fiyatlarını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Sitede uçuşlar en ekonomik olandan yüksek fiyatlı artana doğru sıralanır. Aktarmasız, tek yön gidiş ya da gidiş dönüş gibi seçeneklerle en uygun, ucuz Ankara Diyarbakır uçak bileti web sitemizden kolaylıkla alınıyor.

[insert page=’esenboga-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Ankara Diyarbakır uçak bileti Esenboğa Havalimanı içinden de satın alınabilir.

[insert page=’diyarbakir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Dip Not : TatilCity.NET’de Ankara Diyarbakır uçak bileti çok ucuz fiyatlarla satılıyor.