Konsolosluk, yabancı ülkelerde bulunan ve ülkelerin her türlü çıkarlarını koruyan, diplomatik kategorisinde olmayan farklı resmi görevleri icra eden resmi dairelerdir. Amerika Başkonsolosluğu ise İstanbul’un Sarıyer ilçesindedir. Amerika İstanbul Başkonsolosluğu, vize işlemlerinin yanı sıra İngiltere vatandaşlarının nüfus cüzdanı, doğum belgesi, pasaport gibi işlemlerini yerine getiren kurumdur. Amerika Başkonsolosluğu hakkında bilgiler. Amerika vize işlemleri TatilCity.NET tarafından yapılır. Ucuz Amerika Vizesi alıyoruz. Vize işlemleri merkezi.

Amerika Başkonsolosluğu İstanbul Görev Merkezi

İstanbul, Kocaeli, Bolu, Bursa, Düzce, Çanakkale, Edirne, Bilecik, Kırklareli, Eskişehir, Balıkesir, Tekirdağ, Yalove ve Sakarya illerinde ikamet eden Türk vatandaşları Amerika vize ya da konsolosluk işlemleri için İstanbul’da bulunan merkeze başvurmalıdırlar. Ayrıca Türkiye’de ikamet eden Amerika vatandaşları da konsolosluk işlemleri için yine İngiltere İstanbul Başkonsolosluğuna gitmelidirler.

Ucuz Amerika Vizesi

Amerika Başkonsolosluğu - Ucuz Amerika Vizesi
Amerika Başkonsolosluğu – Ucuz Amerika Vizesi

Amerika’ya seyahat edecek olan yolculardan pasaport türüne bakılmaksızın vize istenmektedir. Amerika’ya gidecek yolcular Bordo yani mahsus, yeşil yani hususi, gri yani hizmet, siyah yani diplomatik dahil hangi pasaport türü olursa olsun işlemlerini gerçekleştirmek durumundadırlar. Amerika vizesi almak isteyen vatandaşlarımıza Tatilcity.Net uzman kadrosu bu konuda yardımcı olmaktadır. Tüm evrak işlemleri listesi, evrak takibi, evrakların konsolosluğa gönderilmesi işlemleri yapılmaktadır.

Vize Formu Nedir?

Amerika vizesi için başvuru formu İngilizce olarak doldurulmalıdır. İngiltere başvuru formu nedir? Neden doldurulması gerekir diye merak ediyorsanız bu form Amerika’ya seyahat edecek kişilerin hakkında gerekli olan bilgilerin toplanması amacı güdülerek hazırlanan bir formdur. Form üzerinde vize türü seçeneği ve Amerika’ya seyahat amacının tespiti için cevaplanması gereken sorular vardır. Bunlar eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Amerika vize formu, Amerika DS 160 vize başvuru formu olarak geçmektedir. Bu form Amerika Konsolosluğu tarafından hazırlanmıştır. Form işlemi vize başvuru işlemlerinin en önemli kısmıdır. Amerika vizesi başvuru formu ile ilgili detaylı bilgi almak için Tatilcity.Net ile irtibata geçebilirsiniz.

Vize Ücreti Ne Kadardır?

Vize ücreti tıpkı diğer ülkelerde olduğu gibi birbirinden farklılık göstermektedir. Kalış süresi, seyahat amacı ve vize türüne göre ücret belirlenmektedir. TatilCity.Net üzerinden yetkililerimize ulaştığınız takdirde Amarika vizesi için gereken belgelerin listesi yanı sıra vize, seyahat amacı ve kalış süresine göre değişen ücretler hakkında da detaylı bilgi alabilirsiniz.

Amerika Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri Nedir?

Türkiye’deki Amerika İstanbul Başkonsolosluğu çalışma saatleri Pazartesi – Cuma: 08.00-16.30 arasıdır. Amerika İstanbul Başkonsolosluğu, Türkiye’nin resmi tatil günlerinde ya da Amerika Birleşik Devletlerinin resmi tatil günlerinde hizmete kapalıdır. Tüm vize işlemlerinizi sizin için Tatilcity.Net uzman kadrosu yapmaktadır. Siz de Amerika vize işlemlerini hızlı ve ekonomik bir şekilde tamamlamak istiyorsanız TatilCity.Net üzerinde yer alan formu doldurabilir ya da direkt telefon ile arayarak irtibata geçebilirsiniz.

Amerika vizesi başvuru formu

Error: Contact form not found.

  • Amerika vizesi için gerekli evrakları öğrenmek istiyorsanız bizi arayabilirsiniz.

Amerika başkonsolosluğu tarafından yapılan vize işlemlerinde %80 başarı sağlıyoruz.