Çok ucuz fiyatlarla Amasya Sivas uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Size faydalı olabileceğini düşündüğümüz ufak bilgiler de vermek istiyoruz. Amasya’dan Sivas’a bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 4  saat 40 dakikadır.

[insert page=’sivasda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Amasya Sivas uçak bileti al!

Siz de Amasya‘dan Sivas’a seyahat edecekseniz TatilCity.Net üzerinden ucuz Amasya Sivas uçak bileti satın alabilirsiniz. Sitemizde istenen gün ve saate göre en ekonomik Amasya Sivas uçak bileti bulabilirsiniz. Ucuz uçak bileti almak sitemizde çok kolay! Hemen tıklayın anında yerinizi ayırtın!

Peki, Sivas’ta nerelere gidebiliriz?

Amasya Sivas Uçak Bileti
Amasya Sivas Uçak Bileti

İç Anadolu’nun doğusunda yer alan ilimiz Sivas özellikle tarihte Mezopotamya’dan gelen kervanların geçiş noktası olarak bilinir.  Bu bağlamda pek çok kültür mirasına da sahip. Sivas seyahatinizde gezip görmek isteyebileceğiniz yerler var. Anadolu Selçuklu Devleti’nin önde gelen eserlerinden sayılan Sivas Gök Medrese ile şehri gezmeye başlayabilirsiniz. Dönemin mimari yapısını gözler önüne seren bu yapı ilginizi çekecektir. Sivas’ta kaplıcalar da mevcut. Örneğin her sene pek çok turistin uğrak noktası olan ve sağlık turizmi açısından önemli bir konumda olan Kangal Balıklı Kaplıcaları’nı görmek isteyebilirsiniz. Balıkların yüzdüğü, şifalı suyu ile dünyaca bilinen bir yer olan bu kaplıcaları ziyaret edebilir hem de benzersiz doğasının tadını çıkarabilirsiniz.

Şehrin simgelerinden olan ve bir dönemi günümüze taşıyan Sivas Ulu Cami’nin yapımı 1196’ya dayanıyor. Kutbeddin Melikşah tarafından yaptırılan bu tarihi camiyi de görülecekler listesine ekleyebilirsiniz. Berrak suyu ve insanı rahatlatan manzarası ile Sivas Sızır Şelalesi bir sonraki durağınız olabilir. Yeşillikler içinden akan su ile serinleyebilirsiniz. Kent Meydanına gidecek olursanız zamanında ilim ve irfan yuvası olan Buruciye Medresesi’ni ziyaret etmenizi öneririz. Yapımı 1271’e dayanan bu tarihi yapı günümüze kadar gelebilmiş nadir eserlerden.

Amasya Sivas uçak bileti fiyatları

Sivas seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air hava yolu şirketlerinin Sivas’a seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir.

Panelde seçtiğiniz firmanın Amasya’dan Sivas’a ya da Sivas’tan Amasya’ya gün içerisindeki tüm seferlerini fiyat da dahil olmak üzere tüm detayları ile birlikte görüntüleyebilirsiniz. Panel üzerinde uçuşlar en ucuz bilet fiyatından pahalıya doğru sıralanır. Aktarmalı, aktarmasız, tek gidiş ya da gidiş dönüş seçenekleri ile en ekonomik Amasya Sivas uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde alınabilir.

[insert page=’amasya-merzifon-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Amasya Sivas uçak bileti Amasya Merzifon Havalimanı içinden de satın alınabiliyor.

[insert page=’sivas-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Amasya Sivas uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.