Çok ucuz fiyatlarla Amasya Şırnak uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Amasya’dan Şırnak’a en az üç uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 22 saat, 50 dakikadır.

[insert page=’sirnakda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Amasya Şırnak uçak bileti al!

Sizde Amasya‘dan Şırnak’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Amasya Şırnak uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Şırnak’ta nerelere gidebiliriz?

Amaya Şırnak Uçak Bileti
Amaya Şırnak Uçak Bileti

Şırnak, Mezopotamya olarak da bilinen Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunur.  Milattan önce 4000 yılından kaldığı bilinen Finik Ören Yeri ve Kalesi Cizre sınırları içinde yer alır. İçinde çeşitli kabartmalar bulunan mağara, şehirde gidilmesi gereken yerler arasındadır. Tarih severler için yine 639 yılında Abbasiler döneminde Hz. Ömer zamanında eski bir kiliseden dönüştürülmüş olan Cizre Ulu Camii dikdörtgen planlıdır. Burada Selçuklu Dönemine ait birçok kalıntıya rastlayabilirsiniz. Hz. Nuh’un tufandan sonra Cizre’ye yerleştiği ve orada hayatına devam ettiği bilinir. Nuh Peygamber Türbesi önce havra, daha sonra kilise ve 639 yılında da Camiye çevrilmiştir.  Cizre’de bulunan Kırmızı Medrese ve İsmail Ebul-İz El Cezeri Müzesi de kentte dikkat çeken yerler arasındadır.

Cudi Dağı Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nin özellikle dini yönden önemli bir dağıdır. Şırnak’a gittiğinizde görmeden dönmemeniz gereken yerlerden biridir. M. S. 57 yılında yapıldığı bilinen Meryem Ana Kilisesi de özellikle Hristiyanlığın ilk yayılmaya başladığı dönemlerde inşa edilmiştir. 15. yüzyılda yapılan Abdaliye Medresesi ( Mir Abdal), Mem u Zin’in aşkını anlatır. Günümüzde hala Arap turistlerin fazlasıyla ilgisini çekmektedir.

Amasya Şırnak uçak bileti fiyatları

Şırnak seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Şırnak seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Amasya Şırnak uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’amasya-merzifon-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Amasya Merzifon Havalimanı içinden de Amasya Şırnak uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’sirnak-serafettin-elci-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Amasya Şırnak uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.