Çok ucuz fiyatlarla Amasya Konya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Size faydalı olabileceğini düşündüğümüz ufak bilgiler de vermek istiyoruz. Amasya’dan Konya’ya iki uçuş yapılmaktadır. Amasya’dan Konya’ya uçuş süresi aktarma dahilinde 7  saat 35 dakika sürmektedir.

[insert page=’konyada-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Amasya Konya uçak bileti al!

Siz de Amasya‘dan Konya’ya seyahat edecekseniz TatilCity.Net üzerinden ucuz Amasya Konya uçak bileti satın alabilirsiniz. Sitemizde istenen gün ve saate göre en ekonomik Amasya Konya uçak bileti bulabilirsiniz. Ucuz uçak bileti almak sitemizde çok kolay! Hemen tıklayın anında yerinizi ayırtın!

Peki, Konya’da nerelere gidebiliriz?

Amasya Konya Uçak Bileti
Amasya Konya Uçak Bileti

Konya ilimiz, tarihi, kültürü ve doğal güzellikleri ile hem yerli hem de yabancı turistlerin oldukça ilgisini çeken illerimizden. Konya‘ya seyahatinizde gezip görebileceğiniz pek çok yer var. Bunlardan birisi ve ilk uğrak noktanız Mevlana Müzesi. Müzede Mevlana Celaleddin Rumi’nin mezarı, dergahı ve hayat felsefesini yansıttığı yapıtları görülebilir. Kendisine ait eşyaları ve dönemin önemli eserlerini görme şansı yakalayabilirsiniz. Konya Ereğli Müzesi’nde ise Roma, Hitit, Selçuklu, Osmanlı gibi medeniyetlerinin miraslarını görebilirsiniz.

Eğer Konya’da biraz manzara izlemek isterseniz  şehrin merkezinde Alaaddin Tepesi’ne uğrayabilirsiniz. Yeşillikler içerisinde mesirelik bir alan olan tepede bir şeyler içip keyifli zaman geçirebilirsiniz. Nasreddin Hoca’nın mezarını ziyaret etmek isterseniz Konya Akşehir’e kısa bir yolculuk yapabilirsiniz. Selçuklu mimarisinin önemli örneklerinden birisi olan Karatay Medresesi’ni görmenizi öneririz. Bu medrese II. İzzeddin Keykavus döneminde inşa edilmiş önemli tarihi bir yapı. Huzurlu bir göl manzarası isteyenler ise mutlaka Beyşehir Gölü Milli Parkı’na gitmeli.

Amasya Konya Uçak bileti fiyatları

Konya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air, Sun Express hava yolu şirketlerinin Konya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Aktarmalı, aktarmasız, tek gidiş ya da gidiş dönüş seçenekleri ile en ekonomik Amasya Konya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde alınabilir.

[insert page=’amasya-merzifon-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Amasya Merzifon Havalimanı içinden de Amasya Konya uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’konya-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Amasya Konya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlar ile bulunuyor.