Çok ucuz fiyatlarla Amasya Iğdır uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Amasya’dan Iğdır’a en az üç uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 25 saat 35 dakikadır.

[insert page=’igdirda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Amasya Iğdır uçak bileti al!

Sizde Amasya‘dan Iğdır’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Amasya Iğdır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Iğdır’da nerelere gidebiliriz?

Amasya Iğdır Uçak Bileti
Amasya Iğdır Uçak Bileti

Farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Iğdır, tarihi açıdan pek çok kalıntı barındırır. Ortaçağa ait olduğu bilinen ve Urartular zamanında savunma amacıyla inşa edilen, bölgenin en eski kalesi olan Karakale Harabesi, Ermenistan sınırında yer alıyor. Şehre gittiğinizde Karakale Harabesi’nin zamana meydan okuyan yapısını görmek isteyebilirsiniz. 12. yüzyıl Selçuklu taş işlemeciliğinin örneklerinden olan Selçuklu (Harmandöven) Kervansarayı 1986 yılında koruma altına alınmıştır. 1892 yılında göktaşı düşmesi sonucunda meydana gelen Meteor (Göktaşı) çukuru  Arizona’daki Barringer Krateri’nden sonra dünyada 2. büyük çukurdur. Çukurun etrafında değişik şekillerde işlenmiş taşlara rastlanır. Ağrı dağının kuzey yamaçlarındaki Yakup Vadi’sinde bulunan Ahura Harabeleri Artaksiyalı Krallığı zamanında kurulmuştur.

Türkiye’nin 100 yıllık tuz ihtiyacını karşılayabilecek nitelikte olan Tuzluca Tuz Mağaralarının solunum hastası birçok kişiye iyi geldiği bilinir. Ermeniler saldırılarını sembolize eden Şehit Türkler Anıtı Müzesi’nin yerden yüksekliği 43,5 metredir. Bu özelliği ile de ülkemizdeki en büyük anıt unvanına sahiptir.  Iğdır’a seyahatinde gezmekten keyif alabileceğiniz Gökdekli Kümbeti, Koçbaşı Mezar Taşları, Köroğlu Kalesi ve Leylek Heykeli şehrin tarihi ve sosyal yaşantısının izlerini yansıtır.

Amasya Iğdır uçak bileti fiyatları

Iğdır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Iğdır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Amasya Iğdır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’amasya-merzifon-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Amasya Merzifon Havalimanı içinden de Amasya Iğdır uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’igdir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Amasya Iğdır uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.